Wgląd w akta

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 kwie 2015, 15:48

Na podstawie KPA mogę żądać wglądu w akta pomocy.
1. Czy są jakieś szczegółowe przepisy, dotyczące np. obowiązku złożenia wcześniej pisemnego wniosku i oczekiwania na jego rozpatrzenie oraz decyzję albo zakazu fotografowania akt?
2. Czy korzystając z ePUAP mogę żądać przesłania skanów akt?

Pytam, ponieważ po ustnym wywiadzie otrzymuję do podpisania tylko ostatnią stronę, czyli podpisuję wywiad in blanco. Nabieram uzasadnionych podejrzeń, iż w wywiadach, których treści nie widzę, istnieją znaczne rozbieżności z tym, o czym rozmawiałem z pracownicą pomocy społecznej.
Ja_do_akt


Napisano: 13 kwie 2015, 18:04

Wywiad podpisuje się tylko na jednej stronie-Potrzeby i oczekiwania klienta.- to podpisujesz, że takiej pomocy potrzebujesz. Tu są ustalenia pracownika i klienta.
Otrzymujesz decyzję- w której jest pełne uzasadnienie pomocy zgodnie z tym co zawiera wywiad. Zawsze możesz się od decyzji odwołać do SKO
zzzz

Napisano: 13 kwie 2015, 18:29

Gdyby tak było, nie pytałbym. Podpisuję ZAWSZE tylko ostatnią stronę, gdzie jest wyłącznie data i nazwiska pracownika oraz moje. Co jest później dołączane jako wywiad, nie wiem.

Sprawdziłem kiedyś taki wywiad i znalazłem w nim rzekomo wypowiedziane przeze mnie słowa, które były dla mnie niekorzystne. Teraz przychodzi inna osoba, ale metoda jest taka sama. Wolę zapobiec niedobrej sytuacji, niż później odwoływać się.
Ja_do_akt

Napisano: 13 kwie 2015, 21:40

Zawsze możesz poprosić pracownika o wgląd do akt i poczytać co zawiera wywiad- to nie jest tajemnica
zzzz

Napisano: 14 kwie 2015, 8:59

jak to podpisujesz INBLANCO? Co za metody?
Pracownicy socjalni tak robią bo klient się zgadza na to, a zgadza się bo przeważnie chce dostać szybko kasę.
Odmów podpisania.
ewwka

Napisano: 14 kwie 2015, 9:08

ewwka
Nie podpuszczaj klienta bo nie masz racji. Nie wypełniamy całości akt w trakcie wywiadu- Klient podpisuje- Potrzeby i oczekiwania. -
axy

Napisano: 14 kwie 2015, 11:19

Pr. socjalny powinien wypełnić każdą rubrykę ze strony pierwszej wywiadu środowiskowego cz.4 i wszystkie rubryki prócz oceny wywiadu cz. 1 a klient podpisuje się pod tym ( oświadczam że podane wyżej informacje są zgodne z prawdą ) to znaczy że musi zapoznać i potwierdzić wszystko co pisze pr. socj. Jesli chodzi o ocenę sytuacji, klient tego nie widzi co pr. napisał. Po złożeniu wniosku o pomoc Klient ma prawo do wglądu o możliwość czynnego udziału w każdym stadium postępowania admin..... Dyspozycja ta uprawnia klienta do przeglądania akt toczącej się SPRAWY, a nie całej teczki zgodnie z art 10 par. 1,2, KPA. Nasz Ośrodek wydaje stosowne oświadczenia dla klienta w tym celu. Jeśli petent chce mieć wgląd w starsze wywiady to musi napisać wniosek o wgląd w dokumenty podając przyczynę. Wtedy pr. socj. informuje o terminie wglądu w akta podając dzień i godzinę, udostępniając petentowi teczkę oczywiście w obecności pracownika. Jeśli pr. socj. odmówi wglądu to musi wydać postanowienie,a na to można się odwołać, także lepiej nie robić problemu klientowi bo przecież nie mamy nic do ukrycia i piszemy wszystko zgodnie z prawdą.
janaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]