zapytanie o wysokość zasiłki stałego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 maja 2015, 14:15

Witam
mam pytanie odnośnie zasiłku stałego.
Pani pracuje pobiera wynagrodzenie w kwocie 1244,56 zł poza tym ma zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 153 zł oraz zasiłek rodzinny w kwocie 850 zł. Proszę o pomoc powiedzcie mi czy osobie należy się zasiłek stały (kobieta ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności)? Jeżeli tak to w jakie wysokości, a jeżeli nie to dlaczego?
aaaaaa


Napisano: 12 maja 2015, 14:26

Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej zasiłek stały przysługuje "pełnoletniej osobie pozostającej w rodzinie,niezdolnej do pracy z powodu wieku lub całkowicie niezdolnej do pracy, jeżeli jej dochód, jak również dochód na osobę w rodzinie są niższe od kryterium dochodowego na osobę w rodzinie". Mając na uwadze powyższe kobiecie nie przysługuje zasiłek stały z powodu tego, że jest aktywna zawodowo (czyli zdolna do wykonywania pracy) oraz jej dochód własny przekracza kryterium dochodowe tj. 456,00 zł.
Aka

Napisano: 13 maja 2015, 9:10

To, że jest aktywna zawodowo, nie stoi na przeszkodzie ku temu, by otrzymywać zasiłek stały. Jednakże w powyższym przypadku, barierą do otrzymania zasiłku jest przekroczenie kryterium dochodowego danej osoby niepełnosprawnej.
OPS_1111


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]