Zasiłek zdarzenie losowe- jaka kwota?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 maja 2015, 11:43

Jaką kwotę przyznajecie w przypadku zdarzenia losowego, np. pożaru? Budynek mieszkalny nie uległ spaleniu, został trochę zalany w wyniku gaszenia pożaru, spaliła się również hala magazynowa oraz budynek z żywym inwentarzem w ilości ponad 100 gęsi. Rodzina nie korzystała z naszej pomocy, ale też nie była ubezpieczona, jest powiedzmy dosyć dobrze sytuowana, ma jakieś tam oszczędności - 10 tys zł. W jakich kwotach może oscylować zasiłek z tytułu zdarzenia losowego?
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska


Napisano: 21 maja 2015, 11:58

Niestety nie mogą interesować Cię gęsi i hala magazynowa, a tylko mieszkanie / dom Twoich klientów. Należy ocenić, jakie niezbędne naprawy muszą być wykonane w celu możliwości użytkowania przez rodzinę ich mieszkania / domu, oszacować ich koszt i udzielić niezbędnej pomocy w całości lub części tego kosztu. Oczywiście należy wziąć pod uwagę możliwości rodziny i możliwości Twojego OPS.
Dla przykładu: u nas ostatni zasiłek celowy z tytułu zdarzenia losowego 4.000 zł.
Esia

Napisano: 21 maja 2015, 12:54

Esia pisze:Niestety nie mogą interesować Cię gęsi i hala magazynowa, a tylko mieszkanie / dom Twoich klientów. Należy ocenić, jakie niezbędne naprawy muszą być wykonane w celu możliwości użytkowania przez rodzinę ich mieszkania / domu, oszacować ich koszt i udzielić niezbędnej pomocy w całości lub części tego kosztu. Oczywiście należy wziąć pod uwagę możliwości rodziny i możliwości Twojego OPS.
Dla przykładu: u nas ostatni zasiłek celowy z tytułu zdarzenia losowego 4.000 zł.

Rozumiem, a możesz opisać w skrócie, jakie były straty?
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska

Napisano: 21 maja 2015, 13:31

Spalony dach, zalane 2 mieszkania. Domek malutki, zatem dach też niewielki. Pomogliśmy my i w tej samej kwocie zebrali się sąsiedzi. Starczyło, choć rodzina oczywiście chciałaby więcej i pretensje oczywiście były....
Esia

Napisano: 21 maja 2015, 21:45

Esia pisze:Spalony dach, zalane 2 mieszkania. Domek malutki, zatem dach też niewielki. Pomogliśmy my i w tej samej kwocie zebrali się sąsiedzi. Starczyło, choć rodzina oczywiście chciałaby więcej i pretensje oczywiście były....

Dziękuję za odpowiedź. Tutaj nie jest tak, że tylko budynki gospodarcze uległy spaleniu i inwentarz żywy. Nadpaleniu uległa także część mieszkalna domu połączona z częścią gospodarczą. Poza tym budynek mieszkalny uległ częściowemu zalaniu w wyniku akcji ratunkowej trwającej około 5 godzin i nie nadaje się do zamieszkania. Rodzina mieszka kątem u rodziców kobiety (rodzina 5 osobowa- małżeństwo+3-je dzieci). Wiem oczywiście, że nie mogą mnie obchodzić budynki gospodarcze itd, ale tutaj jest sytuacja taka, że budynek mieszkalny, choć nie uległ całkowitemu zapaleniu- też wymagałby remontu. Przy tym faktycznie rodzina nie korzystała nigdy z naszej pomocy, gdyż radziła sobie sama.
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]