wywiady z innego ops

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 maja 2015, 14:39

Witam. Jak to u Was jest z wywiadami przesyłanymi do innego ops? Czy wypełniacie cz IV, tj. plan pomocy i działań na rzecz osoby lub rodziny czy zostawiacie stronę pustą? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ops-k


Napisano: 25 maja 2015, 8:59

To chyba oczywiste... Idę na wywiad i go uzupełniam. Ewentualnie formę pomocy mogę uzgodnić telefonicznie z ops-em, który wyda decyzję.
...

Napisano: 09 cze 2015, 13:32

Niektóre Ośrodki nie wypełniają strony 4 wywiadu przesyłanego do innego OPS, bo twierdzą, że wypełniają ją jednostki przyznające pomoc. Ale czy jeden wywiad może być uzupełniany przez 2 pracowników?
nie-specjalista

Napisano: 09 cze 2015, 13:47

Ja nie wypełniam (choć wypełnienie też pewnie grzechem nie jest). Wychodzę z założenia, że osoba, z którą przeprowadzam wywiad jest w zasadzie nie moim klientem ale klientem Ośrodka do którego wywiad trafi. Tak więc jego obsługa powinna zostać w dyspozycji tego docelowego Ośrodka. Ja w tym przypadku gromadzę jedynie dane. Pracownik tego Ośrodka zawsze może zawnioskować o inną lub dodatkową formę pomocy np. zasiłek celowy.
Xman

Napisano: 10 cze 2015, 13:10

Dzięki za odpowiedzi. A co z pracą socjalną? Kto ją wykonuje? Pracownik, który idzie na wywiad. Więc czy to nie on powinien uzupełnić tę rubrykę?
ops-k

Napisano: 10 cze 2015, 13:59

Pracę socjalną wypełniam, na dole podbijam też swoją pieczątkę. Pozostawiam jedynie niewypełnioną część dot. wnioskowania o pomoc - niech Ośrodek właściwy przyzna to na co ma ochotę (może oprócz tego co wnioskuje klient przyznają coś "z urzędu", może w międzyczasie zrobią jakąś alimentację u rodziny i wtedy dadzą klientowi mniej lub wcale - z tego względu uważam że pozostawienie tej rubryki jest wskazane). Pracownik socjalny, który będzie wnioskował może przybić swoją pieczęć obok wnioskowanej pomocy.
Oczywiście ostatnia strona wywiadu (akcept dyrektora / kierownika) też pozostaje do wypełnienia przez Ośrodek właściwy, a nie nasz.
Xman


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]