Jak wyglada u Was przyjmowanie wnioskow o pomoc?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 25 maja 2015, 22:41

No wlasnie, chcialam Was zapytac jak w Waszych OPSach wyglada przyjmowanie wnioskow o pomoc od klientow? Czy jest tak, ze podpieczni przychodza bezposrednio do Was, rozmawiacie z nimi, ustalacie kwestie dochodowe, podmiotowe i umawiacie sie na wywiad, czy moze dostajecie podania, ktore w danym dniu wplywaja do pracownika dyzurujacego i po prostu w ciagu 14 dni idziecie na wywiad? Co w takim razie, gdy podczas wywiadu okaze sie, ze ktos nie kwalifikuje sie do pomocy? Czy przyjmowane sa wszystkie podania, czy jednak najpierw ma miejsce wstepna weryfikacja?
Pytajnik


Napisano: 26 maja 2015, 8:35

U mnie jak przynosi podanie "stały bywalec" to tylko pada informacja,by czekał na wywiad. Jeśli ktoś nowy, to z reguły pytania odnośnie sytuacji materialnej, czy zarejestrowany w Urzędzie Pracy, a potem prosimy czekać na wywiad.
grażyna017

Napisano: 26 maja 2015, 10:21

Kodeks postępowania administracyjnego reguluje to bardzo precyzyjnie. Kiedy wpłynie wniosek, należy go zarejestrować i wszcząć postępowanie. Jeśli podczas wywiadu ustalisz, że osoba się nie kwalifikuje do pomocy, należy wydać decyzję administracyjną o odmowie. I tyle.
Oczywiście można też udzielać informacji i poradnictwa, jeśli ktoś przychodzi informacyjnie, nie składa wniosku, można wspólnie z nim powierzchownie ustalić czy jest szansa na pomoc, być może nie złoży wtedy wniosku. Ale jeśli wniosek ktoś składa, nie ma możliwości tworzenia innych procedur postępowania niż ta wynikająca z kpa. Pozdrawiam:)
anja22

Napisano: 26 maja 2015, 10:43

j.w.
...

Napisano: 27 maja 2015, 10:30

J.w. z dodaniem, że przed postepowaniem nie należy informować osobę, czy jej się "coś" należy, czy nie, bo w trakcie wywiadu mogą zajść różne okoliczności mające wpływ na rozstrzygnięcie. Uzupełnienie dokumentów może nastąpić tylko po przeprowadzeniu wywiadu (a nie na etapie składania wniosków). Osobę możemy informować o obowiązujących przesłankach, a więc wskazać kryterium i art. 7 - potencjalny wnioskodawca sam więc stwierdzi, czy złoży wniosek.
Pozdrawiam
ewuś...

Napisano: 27 maja 2015, 12:09

Na jakie artykuły powołujecie się we wniosku o udostępnienie danych osobowych art. 105 ustawy o pomocy społecznej czy jeszcze inny?
motyl


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron