jak często I część wywiadu?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 cze 2015, 12:52

Witam, jak często powinno się robić pierwszą część wywiadu - tylko raz, przy ubieganiu się o pomoc a później, przy kontynuacji już zawsze cz IV, czy jednak co rok lub dwa - znów cz. I ?
Pytam, bo nie widzę żadnego przepisu, który by to regulował, jest jedynie zapis, że cz I przy ubieganiu się o pomoc a aktualizacja co 6 m.
Xman


Napisano: 09 cze 2015, 14:11

niedawno na szkoleniu babka mówiła, że nie ma już obowiązku robienia wywiadu cz. I co dwa lata
Część I wyw, śr. robi się przy pierwszym zgłoszeniu a potem przy każdej isttnej zmianie w rodzinie, np. urodzenie dziecka, zmiana adresu, itp.
mori

Napisano: 09 cze 2015, 14:15

No właśnie z przepisów wynika, że tylko na wstępie powinien być robiony a później już tylko cz. IV. Chciałem się upewnić.
Ale co więcej - nawet w pouczeniu na ostatniej stronie wywiadu cz I jest napisane, że przy każdej zmianie robimy cz. IV - więc nawet zmiana adresu czy składu rodziny nie jest powodem do robienia cz I.
Xman

Napisano: 10 cze 2015, 8:29

tak,tak, ale...
gdy rodzina zmienia miejsce zamieszkania, to w warunkach mieszkaniowych wpisuje się ilość pomieszczeń, wyposażenie domu/mieszkania w CO, Wc, łazienka itp, czego nie ma w aktualizacji, tak samo w cz.I w.ś. jest miejsce na pesel, datę ur. nowego członka rodziny; dlatego uważam, że przy takich zmianach dobrze jest wypełniać I cz.
mori

Napisano: 10 cze 2015, 9:04

Oczywiście w pewnych przypadkach to będzie wygodne rozwiązanie chociaż wszystko to da się też zapisać w cz IV w opisie sytuacji. Nowy członek rodziny + jego pesel i tyle. Zmiana adresu - jeszcze łatwiej bo na 1 stronie.
Chodzi mi o to że przymusu stosowania cz I nie ma, a wręcz przepisy nakazują stosowanie cz. IV przy zmianach (wszelkich zmianach).
Xman

Napisano: 10 cze 2015, 10:25

wydaje mi się, że każdy tutaj może robić jak zechce i jak mu wygodnie
i raczej przymusu nie ma do robienia I cz. :)
mori

Napisano: 10 cze 2015, 13:10

Jeżeli dane są wprowadzane do pomostu, to nie ma znaczenia, którą część wywiadu wydrukujemy. Łatwiej pracować na części IV i wprowadzać przy jej pomocy zmiany. Duży wywiad drukować np wtedy, gdy zachodzi taka konieczność -np.uaktualnienie teczki osobowej po archiwizacji
zisis1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]