asystent rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 cze 2015, 12:46

U nas dopiero ma być zatrudniony asystent rodziny i jesteśmy w tym zieleni.
Mamy pytanie czy osoby, które nie korzystają z pomocy ośrodka bo się nie kwalifikują z dochodu mogą mieć przyznanego asystenta rodziny gdy zachodzi taka potrzeba? Czy rodzina musi na to wyrazić zgodę i jak ta zgoda ma wyglądać, czy są na to jakieś druki? Pomóżcie nam!!!!!!!!!!!!!!!!!
aanka


Napisano: 11 cze 2015, 13:04

nie muszą się kwalifikować do pomocy, jeżeli jest taka potrzeba a wyrażą zgodę to można im wywiadem zawnioskować do kierownika/ dyrektora i przydzielić asystenta. Jeżeli się nie zgodzą a sytuacja trudna to można spróbować napisać do sądu.
Zgoda rodziny ma wyglądać tak, że wyrażam zgodę na współpracę z asystentem rodziny, dane tej rodziny itp, wzór dowolny, najlepiej samodzielnie opracować jaki Wam będzie pasował. Druki ogólnie są w sieci, można się posiłkować, ale polecam przerobić je i dostosować do własnego podwórka.
W skrócie: jest rodzina, przyda się im pomoc asystenta, bo np mają problem z gospodarowaniem pieniędzmi, problemy wychowawcze, są niezaradni w innych kwestiach itp wówczas pracownik socjalny idzie na wywiad , wnioskuje o asystenta, kier/dyr zatwierdza lub nie :), potem socjalny idzie z asystentem, rodzina podpisuje zgodę, wprowadzenie go w rodzinę. Potem asystent umawia się już sam z rodziną. Opracować muszą cele, bo jakieś efekty muszą/ powinny być :)
now

Napisano: 11 cze 2015, 13:18

Rodzinie może być przyznany asystent rodziny bez względu na kryterium dochodowe. Jeżeli w rodzinie występują problemy opiekuńczo-wychowawcze z małoletnimi dziećmi. Są gotowe druki " Zgoda na podjęcie współpracy rodziny z asystentem rodziny". Rodzina może nie wyrazić zgodę na asystenta rodziny. Wtedy pracownik socjalny powinien napisać do Sądu Rejonowego, III Wydział rodzinnych i nieletnich wniosek o wgląd sytuacji dziecka i o przyznanie asystenta rodziny.
Nina.....


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]