DPS bez zgody

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 cze 2015, 10:42

Witam. Mam pytanie - Osoba psychicznie chora nie wyraziła zgody na umieszczenie w DPS, wystąpiłam do sadu o umieszczenie bez zgody, mam już postanowienie wydaję decyzję skierowująca przesyłam do PCPR i zastanawia mnie fakt co z wywiadem czy ma być czy nie, czy dopiero wywiad i dok. odnośnie odpłatności . Osoba cały czas przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Odmawiał wszelkiego podpisu.
marzena111


Napisano: 16 cze 2015, 12:16

zgodnie Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej ( Dz. U. z 2012 r. poz. 964). W przypadku gdy do domu kieruje się osobę na podstawie orzeczenia sądu, wydanie decyzji o skierowaniu do domu nie wymaga przedłożenia dokumentów, o których mowa w ust. 1 i 2. Dokumenty te powinny zostać skompletowane w terminie nieprzekraczającym trzech miesięcy od dnia wydania decyzji o skierowaniu do domu.
Jednym z dokumentów jest wywiad środowiskowy, jednak w przypadku kiedy osoba jest umieszczana bez jej zgody na podstawie postanowienia sądu, nie musi podpisywać żadnych dokumentów, w tym wywiadu środowiskowego. Należy wypełnić druk wywiadu na podstawie zebranych informacji z instytucji i od rodziny i wysłać do DPS kserokopie pomimo braku podpisu. Ja w miejscu podpisu umieszczam adnotację, że klient/ka nie wyraża zgody na złożenie podpisu lub nie jest w stanie podpisać z uwagi na stan zdrowia.
konserwa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]