Potrzebny wywiad???

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 cze 2015, 8:16

Pan X pobiera zasiłek stały. Ośrodek otrzymał informacje, że zona (do tej pory bezrobotna) od miesiąca maja podjęła pracę na umowę zlecenie. Wystąpiliśmy do zakładu pracy z prośbą o wydanie zaświadczenia o dochodach. Po otrzymaniu zaświadczenia okazało się, że rodzina przekroczyła kryterium dochodowe i Pan X nie będzie mógł pobierać zasiłku stałego Dlatego wszczeliśmy postępowanie w sprawie. Moje pytanie brzmi: Uchylając decyzję muszę przeprowadzić wywiad środowiskowy? czy po zapoznaniu się osoby z aktami zmienić decyzję bez wywiadu?

Z góry dziękuję za podpowiedź
IGCIA


Napisano: 19 cze 2015, 8:29

my robimy na wszystko wywiad, więc w tej sytuacji powiedziałabym że też a czy nie będzie nienależnie pobranych - w zależności kiedy otrzymali wypłatę?
lulu2

Napisano: 19 cze 2015, 8:31

nie będzie, wypłata dopiero pod koniec czerwca, a klientka rozpoczęła pracę w maju
IGCIA

Napisano: 19 cze 2015, 10:24

A na podastawie czego wystąpiliście do zakładu o wykazanie zarobków żony, wszczęliście wcześniej postępowanie w spr. zmiany decyzji, czy tylko tak bo wam się tak podoba?
kuku

Napisano: 19 cze 2015, 10:30

Klientka nie chcący wygadała się, że zaczęła pracować. Wtedy zarządaliśmy umowy o pracę, z której wynikało, że jest zatrudniona od maja do czerwca na umowę zlecenie. Kiedy poinformowaliśmy ją, że prawdopodobnie decyzja męża dot. zasiłku stałego zostanie uchylone zrobiła awanturę i nie wyraziła chęci dalszej współpracy. Dlatego też wystąpiliśmy z urzędu o wydanie zaświadczenia.
IGCIA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]