Dyrektor a Kierownik OPS różnica

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 lip 2015, 14:36

Jaka jest różnica pomiędzy Dyrektorem a Kierownikiem OPS i co oznacza fakt uchwalenia uchwały w sprawie wskazania upoważnienia Dyrektora OPS do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej. Czy zawsze każdy dyrektor OPS ma przekazane takie upoważnienie czy może zdarzyć się sytuacja, że nie będzie miał, tj. nie będzie takiej uchwały
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska


Napisano: 03 lip 2015, 10:41

Czy firmą zarządza Dyrektor czy Kierownik to zależy od tego co jest napisane w statucie, tzn kto stoi na czele OPS. Żaden przepis nie reguluje tego tak jak np kiedy jest wojt, kiedy burmistrza a w jakim przypadku na czele stoi prezydent.

Natomiast upoważnienie rady gminy do załatwiania spraw z zakresu administracji publicznej musi wskazać w jakim zakresie. wg mojej wiedzy rada gminy moze jedynie upoważnić kierownika/dyrektora do załatwiania spraw w zakresie pomocy materialnej dla dzieci oraz dodatku energetycznego i innych spraw zleconych do ops za wyjątkiem tych o których mowa poniżej.
Pozostałe upoważnienia są nadane przez wójta/ burmistrza.
Zgodnie z odrębnymi ustawami wójt/burmistrz upoważnia Dyrektora /kierownika do załatwiania spraw indywidualnych z zakresu pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, zasiłków dla opiekunow, funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych, pieczy zastępczej, karty dużej rodziny.
1bas1

Napisano: 10 cze 2016, 9:30

W pierwszej kwestii tzn. jeśli chodzi o różnicę między Kierownikiem a Dyrektorem OPS w pełni zgadzam się z moim przedmówcą. Wydaje się jednak, że jeżeli w gminie jest zasada, że szefami jednostek organizacyjnych są Dyrektorzy to szefem OPS również powinien być Dyrektor. Dochodzi do takich absurdów, że biblioteką zatrudniającą trzech ludzi kieruje Dyrektor, przedszkolem z trzema oddziałami i budżetem 150000 zł również kieruje Dyrektor, a OPS mający wielomilionowy budżet i 30 pracowników ma Kierownika. To jakaś farsa. Wygląda jakbyśmy byli dziećmi gorszego Boga :).
Co do drugiej kwestii to według mojej wiedzy wójtem jest się jeżeli kieruje się gminą wiejską, Burmistrzem jeżeli co najmniej stolica gminy ma prawa miejskie, natomiast prezydentem jeżeli stoi się na czele miasta powyżej 100000 mieszkańców. Pozdrawiam
Dyro

Napisano: 30 lis 2016, 13:49

Zgadzam się z Tobą Dyro w 100 %
BEDZIA

Napisano: 30 lis 2016, 23:45

nasz ops zatrudnia 23 pracowników, wszystkimi zarządza 1 kierownik, nie ma stanowiska zastępcy, choć taki powinien być w strukturach ops, zajmujemy się wszystkimi działkami- stypendia i dodatki mieszkaniowe, 500+, obok mniejsze ops mają kierowników działów, od czego to zależy?
KTOSIK

Napisano: 01 gru 2016, 16:48

Od tego na co sobie pozwolicie i czy macie coś do powiedzenia. No i od tego czy macie związki zawodowe. Polityka, polityka, polityka.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]