jak podzielić dochód

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lip 2015, 8:15

Osoba składa wniosek o pomoc w lipcu. W lipcu otrzymuje wypłatę dodatku mieszkaniowego z nadpłatą świadczenia za miesiąc czerwiec (czyli dwa świadczenia). Czy ustalając dochód osoby z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku (czerwiec) doliczam dodatek mieszkaniowy za czerwiec, który został wypłacony w lipcu?????????????????????
aisab


Napisano: 16 lip 2015, 8:57

zawsze bierzemy dochód za poprzedni miesiąc - daj jej pomoc na jeden miesiąc a w sierpniu policzysz jeden dodatek mieszkaniowy i przyznasz nowy zasiłek
abc

Napisano: 16 lip 2015, 9:32

czy może się jeszcze ktoś wypowiedzieć
aisab

Napisano: 16 lip 2015, 12:13

Od niedawna właśnie robimy tak - czyli policzylibyśmy w tym przypadku do czerwca czerwcowy dodatek
KarolciaB

Napisano: 16 lip 2015, 12:57

tak jak KarolciaB
zzzz

Napisano: 17 lip 2015, 17:43

U nas dostałaby na jednej decyzji - zasiłek w lipcu w wysokości X zł (bez wliczonego dodatku), od sierpnia wysokość zasiłku wynosi Y zł (z wliczonym dodatkiem za lipiec - jednym, bez kwoty z czerwca)
Xman

Napisano: 17 lip 2015, 17:56

Na dzień wydania decyzji przez OPS rodzina już otrzymała dodatek mieszkaniowy z wyrównaniem od czerwca- dlatego trzeba do dochodu liczyc także dodatek za czerwiec
aaa2

Napisano: 17 lip 2015, 17:57

już piątek. Proszę już nie dzielić dochodu..proszę pomyśleć o sobie.
Emilka.

Napisano: 17 lip 2015, 18:12

Dodam do swojego postu, że mimo, iż u nas aktualnie stosujemy takie obliczenia jak opisałem, to chyba jednak właściwym podejściem powinno być wliczenie czerwca.

Z lektury tego opisu:

http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna ... dnorazowy/

wynika, że mamy wliczać takie wyrównania do dochodu ale nie możemy chcieć od klienta zwrotu za poprzednie miesiące (czyli niby wychodzi na to samo co NIE wliczać). Z tym się zgadzam, że ma to być bonus dla klienta ponieważ pobrane przez ten czas zasiłki nie są nienależnie pobrane (klient np. nie wiedział, że dostanie wyrównanie).

Niestety w określonej sytuacji - właśnie wtedy kiedy klient składa wniosek np. w lipcu i w lipcu dostaje też jakiś dochód za np. maj, czerwiec i lipiec (wyrównanie) to wydaje mi się, że zgodnie z tą interpretacją powinniśmy mu wyrównanie za czerwiec wliczyć jakby je w czerwcu miał - bo nie dochodzi tu do żądania zwrotu zasiłku (czego wg interpretacji mamy unikać) tylko naliczenia zasiłku na lipiec (z uwzględnieniem dochodu za czerwiec, który wg interpretacji mamy przecież uwzględniać). Oczywiście za maj nic nam nie powinien oddać.
Xman

Napisano: 18 lip 2015, 19:34

Doliczyć czerwcowy
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]