Niska emerytura i prawo do zasiłku stałego

  
Strona 4 z 5    [ Posty: 41 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 mar 2016, 14:47

Czy mógłbym również prosić o interpretację? big_paker@o2.pl
Lazarus


Napisano: 17 mar 2016, 14:55

Ola 70 pisze:Witam czy ktoś otrzymał od Kingi interpretację ministerstwa proszę wrzućcie na forum


Dobrze by jakby ta interpretacja pojawiła się na forum, bo temat co jakiś czas powraca.
AKar

Napisano: 18 mar 2016, 9:31

Proszę podzielcie się tą interpretacją
Ola 70

Napisano: 21 mar 2016, 15:34

Proszę udostępnijcie tą interpretację
Ola 70

Napisano: 22 mar 2016, 10:16

Czy ktokolwiek czytający ma tę interpretację? Czy ktoś otrzymał ją na maila?
AKar
Praktykant
Posty: 7
Od: 17 mar 2016, 14:56

Napisano: 22 mar 2016, 15:41

A do czego Wam potrzebna interpretacja Ministerstwa ? Przecież przepis o zasiłku stałym jest jasny i nie ma co go interpretować . W art.37 ust. 4 jest zamknięte wyliczenie w jakich przypadkach zasiłek stały nie przysługuje. Nie ma tam wymienionej ani renty inwalidzkiej ani emerytury. Jeśli więc osoba spełnia pozostałe kryteria dochodowe to nie rozumiem w czym problem. Swoją drogą to wstyd dla Polski żeby ludzie na emeryturze , po przepracowaniu kilkudziesięciu lat kwalifikowali się do pomocy społecznej .
Herbi

Napisano: 22 mar 2016, 16:18

Herbi pisze:A do czego Wam potrzebna interpretacja Ministerstwa ? Przecież przepis o zasiłku stałym jest jasny i nie ma co go interpretować.

Dla mnie to oczywiste, jednak nie dla wszystkich w moim ośrodku. Stąd chciałabym mieć tę interpretację.
AKar
Praktykant
Posty: 7
Od: 17 mar 2016, 14:56

Napisano: 14 wrz 2017, 22:33

witam
temat jest nadal bardzo aktualny. Bardzo proszę o pilną interpretację ministerstwa o ile ktoś taką posiada. kiform@o2.pl
dziękuję.
Paprotka
Praktykant
Posty: 6
Od: 18 sie 2016, 22:07

Napisano: 15 wrz 2017, 7:42

Nie mam interpretacji Ministerstwa, ale mam wyrok IV SA/Gl 112/16 :



"staje się oczywiste, że świadczenie emerytalne, które pobierane jest w wysokości mniejszej niż kryterium dochodowe i mniejszej niż maksymalny zasiłek stały, nie może powodować zwrotu przyznanego zasiłku stałego. Tym samym przyznanie zasiłku stałego w wysokości uzupełniającej wysokość pobieranej emerytury do wysokości maksymalnego zasiłku stałego, nie pozostaje w sprzeczności z art. 99 ust 1 i 3 u.p.s.

jeśli jest to emerytura, która nie przekracza kryterium dochodowego (tak jak w przypadku wnioskodawcy, który uzyskuje dochód z tytułu pobieranej emerytury w wysokości 517, 88 zł) nie ma możliwości prawnej ze względu na fakt pobierania emerytury pozbawić go uprawnień do zasiłku stałego jeśli spełnia pozostałe warunki wymienione w art. 37 ust. 1 pkt 1
"
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
Julia32
Referent
Posty: 393
Od: 17 mar 2016, 9:51

Napisano: 17 wrz 2017, 17:35

Tak, można już łączyć emeryturę i stały. Mam babkę, co ma 80 zł emerytury i muszę dołożyć stałego. Słuchajcie, teraz coraz więcej będzie takich przypadków, bo niektóre roczniki obejmuje przepis, że żaden rok pracy nie przepada. Kiedyś było tak, że jak babka nie przepracowała 20 lat , a np. 18, to nie dostawała emerytury, a te 18 szło w kosmos. A teraz zaden rok nie przepada, stad tak niskie emerytury, bo płacone za rok, dwa, pięć itd. pracy.
Mirabelka
Stażysta
Posty: 136
Od: 19 cze 2017, 16:34

PoprzedniaNastępna

  
Strona 4 z 5    [ Posty: 41 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]