ubezpieczenie zdrowotne - brak dowodu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 sie 2015, 8:49

Kochani :)
ktoś z Was miał podobny przypadek: osoba bezdomna posiadająca ostatni meldunek stały w innej gminie przebywa od jakiegoś czasu na naszym terenie. Zaistniała sytuacja, iż w/w przebywał kilka dni w szpitalu i dostaliśmy pismo ze by go ubezpieczyć. Problem w tym, że w/w nie ma on żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość, ani dowodu, książeczki wojskowej, nic... art. 54 ust. 3 mówi, iż w/w ma przedłożyć dokument, że zamieszkuje na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej... pomocy... co teraz?
pati.....


Napisano: 17 sie 2015, 9:50

Składa wniosek o dowód osobisty w waszym urzędzie gminy, a wy na podstawie kpa zawieszacie postępowanie do czasu, aż go wam przedstawi. w między czasie możecie wystąpić do centrum personalizacji danych msw o udostępnienie danych z wizerunkiem twarzy. jednak z doświadczenia wynika, że szybciej wydadzą dowód osobisty ;)
p..

Napisano: 17 sie 2015, 12:15

a niby jaki adres ma wpisać skoro mieszka pokątnie po znajomych? W/w nie jest naszym podopiecznym i nie korzysta z pomocy tut. Ośrodka. Zastanawiam się czy nie powinna, się tym martwić gmina gdzie był ostatni meldunek stały?
pati.....

Napisano: 17 sie 2015, 12:37

gmina ostatniego zameldowania nie ma tu żadnego znaczenia. nie działa tu art. 101.2 uops, mówiący o właściwości miejscowej w przypadku osoby bezdomnej, ponieważ art. 54 uośzfzśp nie odwołuje się do uops w tym zakresie. decyzję wydaje gmina pobytu. poza tym, jeśli jest tak jak piszesz i zamieszkuje pokątnie u znajomych (w domyśle rozumiem, że w lokalach mieszkalnych), to nie jest osobą bezdomną.
p..


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]