Zamknięcie Niebieskiej Karty z uwagi na KONFLIKT

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 wrz 2015, 21:47

Jak Państwo argumentują zamknięcie NK z powodu zdiagnozowanego konfliktu? Czy kontrola może podważać rozstrzygnięcia merytoryczne grupy roboczej ds. przemocy?
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00


Napisano: 12 wrz 2015, 13:07

Szanowny Panie
1.Procedura" Niebieska Karta" ( w/g stosownego Rozporządzenia z dnia 13.09.2011., zna Pan oczywiście ) wszczynana jest i realizowana w przypadku podejrzenia o występowanie przemocy w rodzinie. Tak? Proszę zwrócić uwagę na określenie/słowo podejrzenia Oznacza to, że grupa robocza lub ZI w trakcie realizacji czynności stwierdza czy ma do czynienia z przemocą czy wręcz odwrotnie - nie jest to przemoc.( patrz.par.16.1 Rozp.ust 5)
2. Pan pisze zdiagnozowaliśmy konflikt . Czyli zakładam, że rozróżnia pan pojęcia: złość, agresja, przemoc, konflikt.
3. Przemoc jest przesłanką sensu stricte do realizacji procedury. Konflikt nie stanowi podstawy do prowadzenia procedury. Konflikt =złość, agresja ale równowaga sił.
Przemoc =intencjonalność itd ale przewaga siły nad drugą osobą.
Więc skoro zdiagnozowaliście taki stan rzeczy to kontrola nie może tego zakwestionować rozstrzygnięcia merytorycznego.
Pan pyta
[b][i]Jak Państwo argumentują zamknięcie NK z powodu zdiagnozowanego konfliktu?
No pan podał argument zasadniczy na zamknięcie NK- wykluczając Przemoc domową a stwierdzając Konflikt. Brak występowania przemocy jest okolicznością wskazującą do zastosowania par.18.1 pkt.2 czyli bezzasadność prowadzenia działań.
Nie mniej proszę pamiętać, że w protokole zamknięcia NK wypada wskazać dalsze postępowanie dla rodziny ( no bo jest konflikt, czyli sytuacja nie jest stabilna)
czyli: zaproponowano postępowanie mediacyjne ( wskazać kto i gdzie ) poza instytucją waszą lub drugi wariant to wy prowadzicie mediacje- zaznaczam że można je realizować w GR z chwilą stwierdzenia konfliktu, o ile macie mediatora.
Emilka.

Napisano: 12 wrz 2015, 16:18

Dzięki, odpowiedź jest bardzo pomocna. Zawsze mamy duże wątpliwości co do zamykania procedury ze względu na konflikt bo np. często w konflikcie występują zachowania przemocowe np. wyzwiska. Jak to powiedział jeden z członków grupy roboczej - silny konflikt haczący o elementy przemocy ;) Dylematy pozostają ...
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00

Napisano: 12 wrz 2015, 16:42

Rodrick_86 pisze:Jak to powiedział jeden z członków grupy roboczej - silny konflikt haczący o elementy przemocy Dylematy pozostają ...


podoba mi się...Ale takie sformułowanie problemu to już rozważanie filozoficzne. W procedurze musi czarno na białym, przemoc jest- albo jej nie ma.
Emilka.

Napisano: 12 wrz 2015, 22:04

Żeby prowadzić mediacje należy mieć "na stanie" dwóch mediatorów: pana i panią. Kto dysponuje takimi zasobami?
???????

Napisano: 13 wrz 2015, 6:56

Żeby prowadzić mediacje należy mieć "na stanie" dwóch mediatorów: pana i panią. Kto dysponuje takimi zasobami?
Odrzucam powyższe stwierdzenie jako nieprawdziwe w całym kontekście. Proszę podać podstawę prawną pana/i tezy.
Emilka.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]