Ogólnopolska Akcja 21/XI

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 wrz 2015, 18:31

Wkrótce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji chcielibyśmy Państwa zaprosić do wspólnego świętowania i stworzenia unikatowego,
zbiorowego i kolorowego portretu pracowników socjalnych i wszystkich innych osób, które z pracą socjalną są związane oraz ją wspierają.

#‎JestemPracownikiemSocjalnym‬ to ogólnopolska akcja, której organizatorami są:
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz Redakcja Portalu OPS.pl

Celem akcji jest stworzenie:

1. Wideoklipu z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
2. Zbiorowego portretu – obrazu z fotek przysłanych przez uczestników akcji

Mamy nadzieję w ten wyjątkowy sposób złożyć wszystkim pracownikom socjalnym i pomocy społecznej życzenia z okazji naszego wspólnego święta. Przy tej okazji chcemy pokazać na zewnątrz jak wiele robimy, potrafimy, jakimi wartościami się kierujemy.

Jak się przyłączyć do akcji?

Wystarczy, że wykonasz zdjęcie (indywidualne lub zbiorowe, technika i pomysł na zdjęcie dowolne), na którym oprócz, mamy nadzieję Ciebie lub Ciebie i grona osób, z którymi pracujesz (dla mniej odważnych może być wersja kojarząca się wyłącznie ze scenerią miejsca pracy, bez widocznych twarzy uczestnika/uczestników akcji), umieścisz widoczną kartkę, na której znajdzie się jedno lub dwa słowa będące dokończeniem zdania „Jestem pracownikiem socjalnym więc …”. Można wykorzystać zaproponowane już przez nas słowa lub wykorzystać własne.

Z nadesłanych zdjęć mamy nadzieję wykonać klip oraz zbiorowy portret, na którym będzie się można odnaleźć już 21 listopada.

Prosimy o poinformowanie o tej akcji wszystkich osób związanych z pracą socjalną w Polsce.


Zdjęcia prosimy nadsyłać drogą elektroniczną na adres:
federacja.socjalnych@hotmail.com
lub redakcja@ops.pl najpóźniej do 06.11.2015 r.

Klip promujacy wydarzenie https://www.youtube.com/watch?v=42tWev8y93c
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
angoc


Napisano: 30 wrz 2015, 7:31

A ja chciałem tylko dodać, że jest w końcu partia polityczna która zainteresowała się losem Pracowników Socjalnych, póki co lokalnie, ale jest szansa na działania ogólnopolskie - pierwsza konferencja prasowa za nami. Będziemy walczyć o godne płace i potraktowanie tego zawodu z należytym szacunkiem, żeby nie było, że robię agitację na forum nie podaję nazwy ugrupowania. Tak czy inaczej jest w końcu ktoś kogo los wykluczonych zaczął obchodzić i nie traktuje pracowników zabezpieczenia społecznego jako części problemu którym mają się zajmować.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5310
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 30 wrz 2015, 14:24

Iks a coś w temacie? Rozumiem że obietnice polityków przed wyborami zamierzasz sfotografować? Na dzień pracownika może już być nieaktualne :)
refresh

Napisano: 01 paź 2015, 23:13

#JestemPracownikiemSocjalnym

Aktualnie 120 wyświetleń filmiku informującego o akcji w kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=42tWev8y93c
oraz 1968 jego wyświetleń w serwisie FB https://www.facebook.com/federacja.socj ... 4546009026
angoc

Napisano: 04 paź 2015, 10:27

Iks pisze:A ja chciałem tylko dodać, że jest w końcu partia polityczna która zainteresowała się losem Pracowników Socjalnych, póki co lokalnie, ale jest szansa na działania ogólnopolskie - pierwsza konferencja prasowa za nami. Będziemy walczyć o godne płace i potraktowanie tego zawodu z należytym szacunkiem, żeby nie było, że robię agitację na forum nie podaję nazwy ugrupowania. Tak czy inaczej jest w końcu ktoś kogo los wykluczonych zaczął obchodzić i nie traktuje pracowników zabezpieczenia społecznego jako części problemu którym mają się zajmować.


Która partia okazała się tak łaskawa aby pochylić się nad naszymi problemami?
Pawełx

Napisano: 05 paź 2015, 14:56

Ogólnopolska akcja "Jestem pracownikiem socjalnym"
http://kalendarz.ngo.pl/wiadomosc/1665602.html
angoc

Napisano: 05 paź 2015, 18:22

Fotki mogą być indywidualne lub zbiorowe, można też przysłać fotki, na których nie ma widocznych twarzy, np. dłoń trzymająca kartkę z napisem na ciekawym tle związanym z miejscem pracy (tablica informacyjna przed wejściem do placówki, inne), ta ostatnia opcja adresowana jest do wszystkich, którzy pragną zachować anonimowość. Zastanawiam się, jaką opcję uczestnictwa w akcji wybierze Redakcja OPS.pl
angoc

Napisano: 06 paź 2015, 15:32

No może inicjatywa fajna tylko czemu ma służyć!!!!! Nikogo nie obchodzi to co robią pracownicy socjalni, jak słusznie zauważył Iks traktuje się pracowników zabezpieczenia społecznego jak część problemu którym się zajmują. Po co w ogóle istnieje pomoc społeczna?? Komu pomaga? Jak można pomagać skutecznie jak sami pracownicy często potrzebują pomocy społecznej!!!!!!!
yyy

Napisano: 06 paź 2015, 17:38

Wydarzenia organizowane w ramach dorocznego Dnia Pracownika Socjalnego są okazja do promocji działań pomocy społecznej, zwrócenia uwagi na problemy społeczne, sposoby ich rozwiązywania. O tym, czym zajmują się pracownicy socjalni, kim są, rzeczywiście mało się mówi (może czasem, zadając pytanie, gdzie był pracownik socjalny?). Warto więc o tym permanentnie przypominać, informować. Ta akcja jest jedną z możliwości takiej ogólnopolskiej promocji działań pracowników socjalnych i innych pracowników pomocy i integracji społecznej, działających na rzecz osób, którym pomagają. Ma też istotny walor, na który warto zwrócić uwagę, a jest nim ciekawy sposób integracji grupy zawodowej pracowników pomocy społecznej oraz osób, które ich działania wspierają. Takie wspólne akcje łącza, integrują uczestników.
angoc

Napisano: 07 paź 2015, 19:31

Która partia okazała się tak łaskawa aby pochylić się nad naszymi problemami?
aga.ww

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron