Odznaczenie za pracę socjalną

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 paź 2015, 21:37

Tego jeszcze nie było! MSZ w tajemnicy wręczyło Pedro Pereirze da Silvie, dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins i szefowi Biedronki, Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP - ujawnia tvp.info. Jak informuje portal - Da Silva odebrał odznaczenie już w sierpniu - „podczas uroczystości, która miała „charakter kameralny i prywatny”.

Przypomnijmy: Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej został przyznany dyrektorowi Biedronki przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego - kilka miesięcy temu. Jak informował rzecznik MSZ - odznaczenie miało być wręczone za "wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią".

Pierwotnie order miał być wręczony Portugalczykowi przez szefa MSZ Grzegorza Schetynę 29 lipca, ale w ostatniej chwili uroczystość przeniesiono na nieokreślony termin. Był to efekt publikacji, m.in. na portalu Niezalezna.pl, nagłaśniających skandal.

Sprawa przycichła, ale okazuje się, że rządowi bardzo zależało na szybkim uhonorowaniu szefa zagranicznej sieci handlowej, którą wielokrotnie zachwalali w mediach czołowi politycy PO: Donald Tusk i Ewa Kopacz. Jednocześnie chciano zrobić to po cichu, by przed wyborami nie dowiedzieli się o tym Polacy. Da Silva odebrał bowiem odznaczenie, ale... potajemnie!!! Potwierdził to w rozmowie z tvp.info rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. "Order został wręczony w sierpniu przez jednego z członków kierownictwa MSZ. Uroczystość miała charakter kameralny i prywatny na wniosek samego zainteresowanego" – stwierdził Wojciechowski.

Portal tvp.info informuje także: "MSZ nie ujawniło, kiedy dokładnie de Silva odebrał odznaczenie i kto oraz gdzie mu je wręczał. Nie jest znana także pełna treść uzasadnienia decyzji o przyznaniu Krzyża Kawalerskiego".
vika_s


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]