Trudny przypadek

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 sty 2016, 12:20

Zgłosił się do nas klient, który ostatnie miejsce zameldowania miał w naszej miejscowości. Tutaj znajduje się jego dom rodzinny, z którego wymeldował go rodzony brat trzy lata temu. Przez jakiś czas człowiek ten przebywał w Niemczech, gdzie miał prowadzić własną firmę remontowo-budowalną. Do Polski przyjechał według jego oświadczenia po to by wyrobić sobie dowód osobisty. Jak powiedział w Niemczech zachorował. Potwierdzają to karty informacyjnego ze szpitala psychiatrycznego u nas w Polsce. Gdy był w szpitalu w Niemczech zgłosił, że nie ma za co żyć. Prawdopodobnie uzyskał pomoc od ich pracownika socjalnego i miał pobierać zasiłek dla bezrobotnych w kwocie po 200,00 euro. Twierdzi, że zasiłek mu teraz wstrzymano, bo nie zgłosił się do ich Urzędu by potwierdzić gotowość podjęcia pracy. Nie ma dostępu do swojego konta w niemieckim banku, bo jak mówi nie wziął ze sobą do Polski karty. Przy sobie ma kartę ubezpieczenia niemieckiego zdrowotnego ważną do grudnia 2017r. oraz Gewerbekartewydaną w 2009 roku.

Podczas ostatniego pobytu w Polsce mieszkał w domu brata. Jednak pokłócili się i brat wyrzucił go. Wobec powyższego osoba jest aktualnie bezdomna. Do Niemiec nie chce wrócić twierdząc, że nie ma za co, a poza tym chce odzyskać pieniądze od brata, z którym razem pracował w Polsce. Chce też uregulować sprawy majątkowe z przeszłości. Nam oświadcza, że nie posiada aktualnie żadnego dochodu.

Czy macie pomysły jak rozwiązać ten problem. Czy można w jakiś sposób ustalić faktyczną sytuację tej osoby w Niemczech? Za wszelkie podpowiedzi będę ogromnie wdzięczny.
prośba


Napisano: 08 sty 2016, 12:26

Jak dla mnie - nie ma za bardzo jak....
Klient niech sam to napisze na oświadczeniu będąc świadomym odpowiedzialności karnej.
Oświadczenie wszak ważne, my jedynie możemy je weryfikować i wymagać dokumentów.
Ale ja nie widzę możliwości za bardzo
Można napisać do tamtejszego socjalu ale czy odpowiedzą.....?
I ile to będzie trwać....
Honoruj oświadczenie klienta
werty


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]