Strajk pracowników MOPS w Łodzi

  
Strona 1 z 6    [ Posty: 55 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 sty 2016, 9:56

Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych informuje, że strajk jest konsekwencją wykorzystania wszystkich możliwości jakie daje ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Przyczyną strajku są kwestie płacowe – żądanie wypłaty podwyżki wynagrodzeń wynikających z porozumienia kończącego spór zbiorowy z dnia 20.01.2014 r.

Pracownicy socjalni i koordynatorzy wspierania rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi z dniem 11 stycznia 2016 roku rozpoczęli strajk właściwy. Strajkujący będą przebywać codziennie w godzinach pracy Ośrodka w siedzibie Dyrekcji przy ul. Kilińskiego 102/102A w Łodzi.

http://ops.pl/2016/01/strajk-pracownikow-mops-w-lodzi
angoc


Napisano: 11 sty 2016, 20:29

Łódź rozpoczyna strajk pracowników (fotki)
http://federacja-socjalnych.pl/aktualno ... yna-strajk

Fotoreportaż: Strajk w MOPS w Łodzi, 11 stycznia 2016
http://www.socjalni.pl/?pl_galeria,11
angoc

Napisano: 13 sty 2016, 0:48

WIADOMOŚĆ z ŁODZI: Drugi dzień strajku, dziś również w pracy nie było ponad 200 pracowników socjalnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Przedstawiciele Zarządu Związku/Komitetu Strajkowego spotkali się z Panem Karolem Młynarczykiem, Wicewojewodą Łódzkim i Panią Agnieszką Łukomską - Dulaj, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej. Spotkanie związane było z zaniepokojeniem Urzędu Wojewody wpływem strajku łódzkich pracowników socjalnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej na funkcjonowanie pomocy społecznej w naszym mieście. Pan Wojewoda nie ma bezpośredniego wpływu na pracę MOPS w Łodzi, ale ma możliwość sprawdzenia sposobu wykorzystania dotacji z budżetu oraz przestrzegania przez MOPS przepisów ustaw na podstawie, których ośrodek funkcjonuje. Przedstawiliśmy Panu Wojewodzie sytuację strajkujących pracowników oraz wpływ protestu na pomoc, na którą mogą liczyć mieszkańcy miasta. Liczymy na rozwiązanie problemu niewaloryzowanego od 12 lat dodatku terenowego, który wypłacany jest z dotacji budżetowej.

Wysłaliśmy pisma do Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz do Pani Elżbiety Rafalskiej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, których treść znajduje się pod tymi linkami: Prezydent RP; Minister RPiPS.

Źródło: http://www.socjalni.pl/?pl_blog,12
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
angoc

Napisano: 13 sty 2016, 15:31

Trwa strajk pracowników MOPS w Łodzi

https://www.youtube.com/watch?v=q-B-mpVXs3o
angoc

Napisano: 14 sty 2016, 1:22

Ludzie do pracy. 200 osób, destabilizacja ośrodka, brak decyzji oświadczeń itp. Kto za was wykona pracę, rozumiem 20 osób 50 ale 200!!!! Ogarnijcie się jak chcecie poważnych pieniędzy to nie szukajcie ich w opiece spolaczej ale w prywatnym biznesie. Wasza praca jest dla ludzi i to oni sa najważniejsi. Listy plac porobione, czy znowu na tym straci uboga wielodzietna rodzina?
kaskaq

Napisano: 14 sty 2016, 9:47

kaskaq pisze:Ludzie do pracy. 200 osób, destabilizacja ośrodka, brak decyzji oświadczeń itp. Kto za was wykona pracę, rozumiem 20 osób 50 ale 200!!!! Ogarnijcie się jak chcecie poważnych pieniędzy to nie szukajcie ich w opiece spolaczej ale w prywatnym biznesie. Wasza praca jest dla ludzi i to oni sa najważniejsi. Listy plac porobione, czy znowu na tym straci uboga wielodzietna rodzina?


Tak ludzie są najważniejsi ale dla twojej informacji MY to też LUDZIE, też mamy rodziny, też mamy dzieci, które jeść wołają. "Straci uboga wielodzietna rodzina"? nie bądź śmieszna/y. U nas te niby ubogie rodziny mają 2x wiecej kasy od nas. I połowa z nich nie wstaje o 6 rano i nie nagina 35 km do pracy za najniższą niemalże krajową.
Jola2

Napisano: 14 sty 2016, 15:50

Słuchajcie Sejmu...co Ci posłowie plotą....teraz transmisja... Pozdrawiam strajkujących...
baca66

Napisano: 14 sty 2016, 16:32

W sprawie strajku w Łodzi i Wierzbicy

Polsko-Holenderski Projekt Matra SIC! (2003-2006) W ramach tego projektu powstał m.in. film o pracownikach socjalnych. Już wtedy mówiono o niskich wynagrodzeniach pracowników socjalnych w Polsce. (czas od 5:20 "pracują w trudnych warunkach, z niewielu udogodnieniami, za niskie wynagrodzenia..").
https://www.youtube.com/watch?v=cTvFBDserIg
angoc

Napisano: 14 sty 2016, 18:02

Wiadomość z Łodzi: Dziś na strajku stawiło się więcej osób niż wczoraj, dotarły do nas osoby, które były na L4 i korzystały z urlopów okolicznościowych. Składamy kondolencje naszej koleżance Kasi z II WPŚ, która straciła w ostatnich dniach członka bliskiej rodziny.

Pan Trela zapowiedział w mediach, że przyjdzie rozmawiać ze strajkującym... niestety nie o warunkach płacowych. Pytamy zatem o czym chce rozmawiać Pan Trela z pracownikami socjalnymi?

Prosimy osoby nie strajkujące, o nie udzielanie informacji osobom dzwoniącym z innych Ośrodków z pytaniami o strajk. Strajkujący najlepiej wiedzą co się dzieje na Kilińskiego, ile osób strajkuje, jakie są nastroje etc.

Telefony do strajkujących:

Ala Nowakowska - 606-25-30-71
Sylwek Tonderys - 537-108-444

Źródło: http://www.socjalni.pl/?pl_blog,12
angoc

Napisano: 14 sty 2016, 20:35

Nowy rok rozpoczął się od dwóch akcji strajkowych pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Strajkują pracownicy GOPS w Wierzbicy oraz pracownicy MOPS w Łodzi. Angażując siły obu niezależnych organizacji związkowych (Federacja oraz Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych) apelujemy o solidarne wsparcie dla obu akcji przez pozostałych pracowników pomocy społecznej w Polsce.

http://www.federacja-socjalnych.pl/aktu ... ajkujacymi
Ogólnopolska, niezależna i samorządowa organizacja związkowa pracowników socjalnych i pomocy społecznej
www.federacja-socjalnych.pl
https://web.facebook.com/federacja.socjalnych
federacja.socjalnych
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 42
Od: 13 maja 2015, 18:04

Następna

  
Strona 1 z 6    [ Posty: 55 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]