KONKUBINAT ----ODMOWA RODZINNEGO I WYCHOWAWCZEGO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 sty 2016, 15:36

WITAM SERDECZNIE
DRODZY użytkownicy moze wy MI POMOŻECIE I NASWIETLICIE SPRAWE!!!!
OTÓŻ zyje w konkubinacie około 3 lat.....moj konkubent (uzywam tego slowa choc nie lubie)...od 3 lat walczy o rozwód.....MASAKRA.....do tej pory NIE MOZE SIE DOGADAC Z ŻONĄ...(robi to na zlosc)....mam z konkubentem corke 1.8 msc.....od wrzesnia 2015 przeszłam na urlop wychowawczy....poniewaz mam problem z opieka nad dzieciem.....!!!
I POJAWILY SIE SCHODY.......MOPS odmowil zasilek rodzinny i wychowawczy iz do dochodu zostały wziete dochody jego żony.....ktora logicznie i praktycznie nic nie ma do naszej rodziny>>>>>dopoki nie maja wyroku niestety nic mi sie nie nalezy.....i co dalej.....instytucji tej nie obchodzi jaka sytuacja.....ale to ja staram sie o pomoc JAKO MATKA....czy spotkaliscie sie z taka sytuacją....może jest inne obejscie sprawy......czy jest sens odwolania sie od decyzji.....bo chciałabym troche zamieszać....w tej INSTYTUCJI.....czy iść może do prawnika i on mi cos podpowie...???BĘDE wdzieczna za jaka kolwiek pomoc...!!A MOZE SIE WYPOWIE JAKIS FACHOWIEC W TEJ DZIEDZINIE.....bo dla mnie jest to chore i żałosne
POZDRAWIAM KASIA
katherina
Praktykant
Posty: 2
Od: 16 sty 2016, 15:23


Napisano: 16 sty 2016, 19:54

Żyje Pani w konkubinacie. Konkubinat jest wtedy, gdy razem mieszkacie i jesteście w stanie to udowodnić, np. macie zameldowanie pod jednym adresem. Czy tak? Jeżeli chodzi o dochodu żony, to dopóki są małżeństwem (i nie mają rozdzielności majątkowej), to dochody żony są także dochodami męża i na odwrót. Dodajemy ich dochody i dzielimy na członków rodziny - tamtej formalnej rodziny. I wtedy widzimy, ile wychodzi na Pani konkubenta. Natomiast jeśli mieszkacie razem, tak jak napisałam powyżej, a sprawa rozwodowa jest w toku, spróbowałabym opisać sprawę z wyraźnym akcentem, że teraz Wy stanowicie wspólne gospodarstwo domowe i żeby w tej sytuacji nie brać pod uwagę dochodów żony.
Matylda

Napisano: 18 sty 2016, 9:25

j.w.
Ewentualnie niech ci wydadzą decyzje odmowną bo np. dochody przekraczają, a ty swoich racji będziesz dochodzić w SKO tam opiszesz sytuację, bo Ośrodek nie ma nic do gadania, tak jest w ustawie, a oni działają na jej mocy!
xxxx

Napisano: 18 sty 2016, 15:20

jak masz możliwość to odwołaj się od decyzji i napisz dlaczego się z nią nie zgadzasz
madzia11

Napisano: 19 sty 2016, 13:58

DZIĘKI...za info....tez tak zrobie...odwołam się od tej bezsensownej decyzji(nic nie trace)....POZDRAWIAM WSZYSTKICH...KASIA
katherina
Praktykant
Posty: 2
Od: 16 sty 2016, 15:23


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]