OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Strona 2 z 8    [ Posty: 79 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 kwie 2016, 23:44

A twój wpis miał numer 996 ;)

Przez chwile pomyślałem, że to są cyfry tej wiekopomnej daty

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrzest_Polski
wiatr historii

Napisano: 11 kwie 2016, 11:22

Żeby było jasne - miałam na myśli termin Konferencji w Krakowie ( od 11-16 kwietnia 2016) i rocznicowych obchodów w Gnieźnie od 14-16 kwietnia 2016r) Chrztu Polski.
To są takie same subtelności jak w przypadku corocznych wyjazdów pracowników socjalnych na OKPS do Częstochowy ( pomimo obejmowania patronatem MPiPS0 i organizowanych z dotacjami unijnymi do Białobrzegów - gdzie nawet raz w roku nie znajdują się środki aby złagodzić wydatki pracownikom socjalnym.
Jak widać i wola polityczna i kolejność dziobania jest tak zakorzeniona w mentalności równych i równiejszych, że obłuda nie jest w stanie jeszcze pokonać paradygmatów o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy, a to czyni spór ( niepotrzebny - moim zdaniem ).
W sytuacji bowiem kiedy najważniejszy staje się cel - a więc człowiek - wszelkie niejasności i utrudnienia powinny być tak doprecyzowane aby wybór był prosty, a nie utrudniony.
Natomiast obłudne matactwo i próba manipulacji przekazu, narzucenia własnej woli innym, a nie dopuszczanie do indywidualnych ocen i wniosków daje krótkie zwycięstwa w bitwach podjazdowych, ale w ogólnym podsumowaniu wykrwawia wojowników i zmniejsza ich szeregi, potencjał i wartość i zasoby.
I mam wrażenie, że dzisiaj właśnie o to chodzi aby pracownicy socjalni myśleli, że są tak bardzo docenieni przez Politechnikę Śląską, Uniwersytet Jagielloński ...........nie mówiąc już o Warszawie - tyle tylko, że jest to czcze gadanie w które włączają się kolejni prelegenci ( ważni) ale nie zmienia to postaci rzeczy - czyli
faktu, że fundament jest zbudowany na piasku i nikomu z nich teraz nie zależy na tym
aby zyskał solidne podstawy ustawowe ( wręcz boją się tego aby nie dokonano zmian - ustawa o zawodzie pracownika socjalnego) bo nie były by to zmiany tylko tego zawodu - ale dotykały by wszystkich innych zawodów - biorąc pod uwagę podstawy i korporacje.
Dzidka
dzibar
Specjalista
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 11 kwie 2016, 16:25

Gorzej?
hejtland

Napisano: 11 kwie 2016, 16:47

Zależy komu gorzej?
Ja nie pozwalam się już odzierać z energii i dlatego wiem co mówię i wierzę, że ta pozytywna, którą posiadamy - tą pozytywną będziemy się dzielić jak zawsze na XVI OKPS ( jeżeli wiesz o czym mówię:)i czerpać z tych niewyczerpanych zasobów - nie pozwalając sobie odbierać i okradać z tego co nam zostaje dane w tak wielkim potencjale jak to ma miejsce na Jasnej Górze..............
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 11 kwie 2016, 17:24

Na 100% gorzej !
hejtland

Napisano: 12 kwie 2016, 13:52

Ludzie ograniczeni w różny sposób w swoich zasobach, mający problemy z wiedzą, perspektywicznym myśleniem czy percepcją zazwyczaj deprecjonują adwersarza chcąc zaniżyć jego wartość.
Mnie już przyzwyczajono do tego, że zamiast po prostu uczciwie przyznać się lub spytać bądź dopytać -
spotykam się z cynizmem lub agresją ( przemocą w każdej formie), która tylko zwraca uwagę na poziom merytoryczny adwersarza i etykę. Nie zawsze reaguję bo nie zawsze mam czas i chęci aby poświęcać swoją energię na takie wpisy.
Trudno się ustosunkowywać do takich komentarzy,trudno również nie reagować na coś co może być sygnałem dla innych, aby na niezrozumienie czy niedojrzałość emocjonalną reagować w podobny sposób.
Dlatego powiem to co dla mnie jest oczywiste od wielu lat;
Już sam fakt, że tak bardzo próbuje się zaniżyć wartość, stworzyć nieprzychylną atmosferę itp. daje do myślenia i świadczy o tym, że OKPS jest wartością samą w sobie, która się przekłada rok w rok na konkretne działania z ktorych wynikają konkretne efekty rozwoju w dobrym kierunku harmonijnych zmian.
To widać i ja jestem tego świadkiem.
Jednak przez szacunek dla organizatorów XVI Ogólnopolskiej Konferencji Pracowników Socjalnych nie zamierzam tutaj piać hymnów pochwalnych dla czegoś co doprowadzono do skrajności przez zazdrość, nieudolność i próbę rozbicia środowiska.
Raz na wozie - raz pod wozem. Mam nadzieję, że siedem chudych lat minęło, a ten rok będzie początkiem nowego rozkwitu i rozwoju służb społecznych oraz pracy socjalnej w Polsce przy pomocy uregulowań ustawowych i zainteresowaniu kwestią najwyższych władz.
Dlatego "psy szczekaj, a karawana idzie dalej" i cokolwiek tutaj będzie napisane to dotyczyć będzie etapu rozwoju i obecnego poziomu zainteresowanych profesjonalną pomocą społeczną.
Takie są fakty.
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 12 kwie 2016, 19:42

Uważam, że czasami piszesz rzeczy ważne, ale z kolei twoje pomysły mają jedną zasadniczą wadę - są odrealnione i ten stan z przykrością widzę się pogłębia. Niestety przyjmujesz tego typu uwagi z dużym spięciem i powagą. Taki twój urok.
hejtland

Napisano: 13 kwie 2016, 12:20

No cóż nie będę przepraszać za to, że widzę więcej niż inni i wysuwam wnioski, które sprawdzają się w praktyce po latach.
Mam sporą wyobraźnie i potrafię sobie to wyjaśnić więc możesz nazywać to "odrealnieniem"
- nie zamierzam się przekomarzać i nazywać po imieniu bo będę posądzona o wyższy stopień inteligencji niż przeciętny, a przecież chodni tobie o zaniżenie mojej wartości - czyż nie tak?
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 13 kwie 2016, 13:48

Twoje mniemanie o sobie jest wprost odwrotnie proporcjonalne do realności metod realizowania pomysłów nawet budowanych na słusznych celach. Kilka lat już czytam twoje zapowiedzi i tylko je czytam.
hejtland

Napisano: 13 kwie 2016, 17:44

Będzie druga OKPS?

„Karta Pracownika Socjalnego” to dobry fundament dla ustawy o zawodzie pracownika socjalnego, mocny impuls dla wznowienia nad nią prac. Wiem, że ta trójmiejska inicjatywa chce się zająć przede wszystkim lokalnymi sprawami. Może ona jednak wywołać efekt "śnieżnej kuli", którego rezultatem będzie Ogólnopolska Karta Pracownika Socjalnego (OKPS), a następnie ustawa o zawodzie pracownika socjalnego - czego, wszystkim wykonującym ten zawód w Polsce.... życzę!

http://wpis.irss.pl/powstanie-karta-pra ... ocjalnego/
angoc

PoprzedniaNastępna

Strona 2 z 8    [ Posty: 79 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]