MOPS, a umowa o 1/4 etatu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 sty 2016, 19:00

Witam serdecznie, zwracam się pytaniem, mianowicie od kwietnia ma wejść program 500+ na dziecko, zamierzam się zgłosić o pobieranie tego dodatku ponieważ norma dochodowa wynosi 800 zł (*2 na nas dwie)

mam jednak pytanie ponieważ wychowuję córkę i otrzymuję na nią spore alimenty w wys. 1000 zł. prócz tego pracuję za minimalne wynagrodzenie na 1/4 etatu już ponad rok (obecnie dostaję niewiele ponad 330 zł za wykonywanie swojej pracy)

czy MOPS może się "czepić" mojej umowy, i tego, iż otrzymuję wysokie alimenty może np. nie wypłacić zasiłku itp?

Pracuję w takim wymiarze czasu, ponieważ wynika to ze specyfiki wykonywanego przeze mnie zawodu - raz praca jest, raz jej nie ma, nie mogłam wybrać innej ponieważ opiekuję się schorowanym dziadkiem, dorzuca się on w zamian za pomoc 200 zł miesięcznie

po uwzględnieniu powyższych spełniam kryterium dochodowe, jednak pytanie, czy mops może robić jakieś problemy?

pozdrawiam
krystinka665
Praktykant
Posty: 6
Od: 22 sty 2016, 18:49


Napisano: 22 sty 2016, 19:40

Nie ma podstaw. Sama piszesz, że umowa w takim wymiarze trwa już od roku. Może gdybyś "nagle" z pełnego etatu zmieniła na 1/4 tuż przed wejściem nowych uprawnień, no może by się ktoś zastanawiał. A tak.. ja nie widzę powodu
odpowiedź

Napisano: 22 sty 2016, 19:45

jeszcze tylko jedna uwaga
Póki nie ma dokładnych przepisów wykonawczych, możemy sobie gdybać, jak to będzie liczone i czy będą podstawy do "czepiania". Szczegóły zobaczymy dopiero po ich opublikowaniu, więc - poczekaj jeszcze. Co do wysokości alimentów - sąd takie ustalił i ok. Dochód i tak przeliczysz na Was dwie.
odpowiedź


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]