Dzieci odbierane rodzicom tylko z powodu biedy?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 lut 2016, 17:40

Czy faktycznie dzieci z rodzin zabierane były tylko z powodu biedy?
Gdzie można znaleźć takie potwierdzenie?
O jaki okres w latach chodzi ?
Gość


Napisano: 11 lut 2016, 18:56

Nie uwierzę w to nigdy. Nie zabiera się dzieci z powodu ubóstwa tylko z powodu patologii i niewydolności wychowawczo-opiekuńczej. Proces odebrania dzieci trochę trwa ( rodzina ma czas na poprawę swojej funkcjonalności, jednak tylko nieliczni biorą sobie to do serca )
zzzz

Napisano: 11 lut 2016, 21:59

nie umiem znaleźć konkretnych zestawień
Gość

Napisano: 11 lut 2016, 22:05

Gość

Napisano: 12 lut 2016, 9:52

Był niedawno raport NIKu gdzie na ponad 300 spraw (OPS z całej Polski ) z powodu samej biedy nie zabrano ANI JEDNEGO DZIECKA
gpsg

Napisano: 12 lut 2016, 14:11

To oczywiste, że dla większości z nas informacje, że "łopieka" zabiera dzieci biednym rodzicom jest ogromnie krzywdząca. Tym bardziej, że chyba po raz pierwszy w dyskusji o odbieraniu dzieci, po raz pierwszy w gazecie prawnej można przeczytać, że to sądy odbierają dzieci. Opinię już nam zepsuto i to bardzo, co przez lata będziemy musieli naprawiać. Pozytywne w tym wszytskim jest to, że skoro jest ustawa o zakazie to nie będzie już odbierania z powodu "biedy", więc skończy się opluwanie.
Niestety ktoś musiał zaistnieć w polityce, żeby się wybić więc wykorzystał nieprawdziwe statystyki. Zapewne winę ponoszą osoby, które dość swobodnie podchodzą do wypełniania sprawozdań. Niestety winę też ponoszą niektóre nasze koleżanki i koledzy, bo jednak były takie pojedyncze przypadki, które nie bardzo można obronić.
No cóż, muszę stwierdzić, że nareszcie możemy poczuć się jak księżą. Na wszystkich księży spłynęło odium pedofilskie a teraz na nas, jako złych odbieraczy dzieci dobrym rodzicom. Prawda, że fajnie jest się poczuć stygmatyzowanym?
kalif

Napisano: 12 lut 2016, 18:42

tu napisane jest - " ... Z danych zgromadzonych w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz informacji przekazywanych przez organizacje pozarządowe wynika, że w wielu przypadkach złe warunki ekonomiczne i bytowe rodziny były jedyną podstawą orzeczeń o umieszczeniu ..."
http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,797 ... -sejm.html

Nie mogę znaleźć źródła danych statystycznych dotyczących tej sprawy.
Gość

Napisano: 12 lut 2016, 21:56

Yhym... Czyli jak będzie kompletny syf w domu (bo bieda) brak prądu (bo bieda) gazu (bo bieda), wody (bo bieda) zerowe dochody (bo k..wa mówie ze bieda) to dzieciaczek ma sie zdrowo chować... Urocze. :mrgreen:
Biedaczysko


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]