zaza

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 lut 2016, 9:37

Na jaką pomoc finansową może liczyć rodzina czteroosobowa, dwoje dzieci w wieku 2,5 oraz 6 lat? Jedynym źródłem ich utrzymania jest renta rodzinna matki w kwocie 900 z groszami.
Jaka pomoc


Napisano: 24 lut 2016, 10:57

ŚWIADCZENIA RODZINNE I ZA CHWILĘ TEŻ 500+ A OPRÓCZ TEGO MOŻNA STARAĆ SIĘ O ZASIŁEK OKRESOWY
ABC

Napisano: 24 lut 2016, 14:14

Świadczenie rodzinne jest juz pobierane. 500 też będzie na dwoje dzieci, ale chodzi mi o to, ile z takimi dochodami można wyciągnąć z pomocy społecznej. Zasiłek okresowy w jakiej kwocie np.? Co miesiąc czy raz na jakiś czas? Czy co miesiąc należy składac wniosek czy wystarczy jeden na kilka miesięcy? Pieniądze na zakup węgla wliczane są zasiłek okresowy czy oddzielnie?
Jaka pomoc

Napisano: 24 lut 2016, 16:02

rodzina 4 osobowa, matka dwoje dzieci , a ten 4 to kto? i co robi? A tak na marginesie to trzeba by się przyjrzeć rodzinie i jeśli otrzyma 500 i jeszcze przyjdzie po pomoc to znaczy na co wydała? czy dobrze gospodaruje tymi 500+? jeśli nie to znaczy, że nieumiejętnie gospodaruje budżetem domowym i trzeba się zastanowić czy wskazana jest dodatkowa pomoc
buli

Napisano: 24 lut 2016, 16:38

Nie przesadzaj. Rodzina w porządku, alkoholu nie nadużywa, dzieci zadbane, niczego im nie brakuje. A ten czwarty to mąż i ojciec, pracuje na czarno przy ociepleniach od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Także pieniądze nie sa marnotrawione, a tylko wydawane z pożytkiem na generalne remonty. Te z pomocy społecznej tez. Dlatego jestem ciekawa jaki to zastrzyk gotówki i to bez wywiadu środowiskowego, gdyz panie przyszły, postały pod bramą, pies ich obszczekał, to sobie poszły. A przez dwa następne dni było latanie z papierzyskami do pomocy społecznej. Po terminie wypłaty w ps. węgiel został zakupiony. A remont jest w dalszym ciągu kontynuowany, tylko teraz przeniósł się z parteru do suteryny. Gdyby panie z pomocy społecznej wtedy weszły, trafiłyby na układanie płytek gipsowych w korytarzu. Teraz pies jest znowu spuszczany. Pozwala to przypuszczać, że wystąpili o kolejną pomoc i w związku z tym oczekują niezapowiedzianej wizyty.
Jaka pomoc

Napisano: 25 lut 2016, 22:54

po przeczytaniu tego wyżej,nie będę komentować, szkoda słów, ktoś próbuje sobie z nas kpić :!: :!: :!:
Helenka

Napisano: 26 lut 2016, 1:30

Jezu...
Petarda

Napisano: 26 lut 2016, 8:39

'W Y C I Ą G N Ą Ć" z pomocy społecznej ile można?
Wyciągnąć to mozna, ale gacie z pralki
pracuś socjalny
Referent
Posty: 261
Od: 22 lip 2015, 8:01

Napisano: 26 lut 2016, 15:44

Helenka pisze:po przeczytaniu tego wyżej,nie będę komentować, szkoda słów, ktoś próbuje sobie z nas kpić :!: :!: :!:

Czego kpić? Przecież dobrze wiecie, że w całym kraju masa rodzin korzysta z pomocy społecznej i ze świadczeń rodzinnych na identycznych zasadach. Niektóre rodziny nawet budują sie i nic im nie mozna udowodnić, gdyz nie mają legalnych dochodów. To i wykorzystują sytuację.
A ja tylko chciałam sie zorientować ile w takim przypadku można otrzymać pomocy.
Pomoc z opieki jest też uznaniowa, a jeszcze jak sa dzieci, to dodatkowo budzą współczucie.
Jaka pomoc

Napisano: 26 lut 2016, 16:37

pracuś socjalny pisze:'W Y C I Ą G N Ą Ć" z pomocy społecznej ile można?
Wyciągnąć to mozna, ale gacie z pralki

Gdyby tylko tyle dało się wyciągnąć to rodzinom korzystającym z pomocy społecznej nie powodziło by się lepiej niż tym, w których dwoje rodziców ciężko pracuje i płaci podatki od swoich zarobków. Dzieci z rodzin korzystających z pomocy społecznej nie chodziły by lepiej ubrane i nie było by je stać na więcej i lepsze rzeczy niż dzieci rodzin nie korzystających z tej formy pomocy.
Znam taka rodzinę stale korzystającą. Co kilka dni całymi reklamówkami chleb i bułki suche wiesza na płocie, żeby ludzie zabierali sobie te suche odpadki dla kur. Ale to nie jest tylko chleb i bułki, to są suche drożdżówki i niezjedzone kanapki z serem żółtym i szynką.
Jaka pomoc

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]