Co z tym ZUS-em?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 lip 2016, 11:06

Czy występujecie za pomocą Pomost STD o weryfikację pobieranych świadczeń zusowskich i jakie macie z tym doświadczenia? Nie ukrywam, że my mamy negatywne tj. bardzo często otrzymujemy zwrotną informację "osobę znaleziono, ale brak danych". My wiemy, że te osoby pobierają renty bądź emerytury z ZUS-u, bo osoby te od lat korzystają z naszej pomocy i mamy wcześniejsze potwierdzenia.
Czy ktoś wie do kogo należy zgłosić ten problem. Przecież nie może być tak, że rozwiązanie które ma nam i klientom ułatwić pracę nie funkcjonuje jak należy.
wkurzony


Napisano: 08 lip 2016, 11:16

W Pomoście, w roli Administratora, jest dziennik zdarzeń dla integracji z Empatią. Tam można podejrzeć zlecenie jakie wychodzi z Pomostu i oryginalną - nieprzetworzoną w żaden sposób odpowiedź Empatii (a właściwie z ZUSu tylko za pośrednictwem Empatii).
W tej odpowiedzi będzie jeden z kodów:
o 0 – OK
o 1 – osoba znaleziona, ale brak danych
o 2 – osoba nie została znaleziona
o 3 – znaleziono więcej niż jedną osobę
o 4 – dane nie zostały jeszcze przygotowane

Jeśli więc takie coś już przychodzi z ZUS, a jesteśmy pewni, że pytamy o dobrą osobę i o właściwy okres, to jedynym co pozostaje jest pisanie do ZUSu czemu jego system informatyczny tak odpowiada.
Jeśli natomiast okazałoby się (ale do tej pory nigdy tak nie było), że jest 0 (czyli OK), ale my w Pomoście nie prezentujemy, to wtedy trzeba zgłosić do nas i zobaczymy co się dzieje.
pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5294
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 08 lip 2016, 11:33

Po pierwsze jesteśmy pewni, że po naszej stronie jest ok, po drugie raczej jesteśmy pewni, że to nie jest wina ani nasz ani systemu SYGNITY. Nie wiedziałem tylko czy to zgłaszać do ministerstwa, do twórców empatii czy bezpośrednio do ZUS.
wkurzony

Napisano: 08 lip 2016, 11:35

Wykonawca Empatii Ci odpowie, że on tylko przekazuje dane z ZUS. A więc tylko instytucja źródłowa.
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5294
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 08 lip 2016, 13:42

My z kolei czasem otrzymujemy zwrotnie kwotę renty/emerytury, jednak nie jest to ani kwota netto ani brutto - jakaś wzięta "z kosmosu". Dalej występujemy z pismami do ZUS-u bo jest to najbardziej wiarygodne.
ewka123


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]