Pomoc finansowa a 500+

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 lip 2016, 11:03

Mam dylemat wniosek o zasiłek celowy na leki dla dziecka - lub inny np. dożywianie. Do dochodu 500+ nie wliczmy, ale stanowi to zasób finansowy rodziny, którym np. pokrywają koszty zakupu leków dla dziecka itp. W związku z czym wykorzystując własne możliwości pokonali trudności. I teraz co przyznać zasiłek celowy na leki dla takiego dziecka? Bo w kryterium się łapią???
MonikaP


Napisano: 15 lip 2016, 18:46

500 plus stanowi zasób finansowy. Tak samo jak stypendium szkolne 9a przecież nie wlicza się do dochodu) stanowi zasób finansowy ucznia, więc celówek na książki, zeszyty nie dajemy.
Franciszka

Napisano: 15 lip 2016, 18:48

Moniko! To ręce opadają....masz rację, że to dylemat. Przecież te rodziny to niedługo na wczasy za granicę bedą jeździć za to co wyciągną od państwa.
Vulcana

Napisano: 16 lip 2016, 18:21

Niedawno przyszło do naszego MOPSu pisemko z Ministerstwa, że 500+ nie wlicza się do dochodu i nie może jego przyznanie stanowić podstawy do odmowy zasiłku celowego. Powiem szczerze, ze taka interpretacja jest sprzeczna z ideą pracy socjalnej. Przecież rodziny najpierw powinny wykorzystać swoje prawa, ZASOBY, możliwości. Już poza tym, że osobiście uważam świadczenie wychowawcze za bubel prawny z którego nie wyplaca się przyszłe pokolenia, to zwyczajnie przez nie nasza praca przestaje być sensowna. Ludzie teraz tym bardziej nie będą nic ze sobą robić.
JolaMops


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]