SUO i kłopoty...

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 sie 2016, 11:40

Pomóżcie, co zrobić w takiej sytuacji?
Klient otrzymuje SUO na chorą córkę, świadczenie przyznane od lipca do grudnia br. Wysokość odpłatności klienta została ustalona wg dochodu z czerwca br., do dochodu uwzględniono m. in. zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne. Obydwa świadczenia zakończyły się z końcem lipca, ponieważ skończyło się orzeczenie o niepełnosprawności chorej córki. Klient złożył wniosek o wydanie ponownego orzeczenia, ale zanim je otrzyma i zanim otrzyma obydwa świadczenia upłynie sporo czasu. Należy zatem zmienić decyzję w części ustalającej odpłatność klienta za SUO. W sierpniu należy przeprowadzić wywiad śr. uwzględniając utratę źródeł dochodu i biorąc do wyliczenia dochody z sierpnia.
Od kiedy zmienić odpłatność klienta za SUO – a/ od 1 sierpnia czyli dnia utraty dochodu, b/ od daty decyzji jakakolwiek by była, c/ od daty otrzymania decyzji przez klienta, d/ od daty uprawomocnienia decyzji czy e/ od daty 1 września jako m-ca następującego po zmianie dochodu?
Później, po ponownym otrzymaniu decyzji przyznających zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne – oba zapewne z wyrównaniem za wcześniejsze miesiące, należy ponownie przeliczyć dochody i uwzględnić nową wyższą odpłatność – od kiedy? Jeżeli trzeba uwzględnić wyższą odpłatność klienta wstecz, to jaka procedurę zwrotu niedopłaty przyjąć? Nie są to przecież nienależnie pobrane świadczenia w świetle definicji ustawowej? Jakieś podpowiedzi, chociaż cząstkowe please :)
ooops


Napisano: 02 sie 2016, 13:40

Ja bym zmienił od 1 sierpnia. Utrata dochodu, więc bierzemy pod uwagę bieżący miesiąc.
Sławek

Napisano: 02 sie 2016, 21:59

Suo dla osób z zaburzeniami psychicznymi czy jest wymagane posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności by je przyznać? Czy może być zaświadczenie od lekarza neurologa czy musi być od psychiatry?
kendula

Napisano: 24 mar 2017, 21:58

nie jest wymagane orzeczenie o niepełnosprawności. Ze względu na niepełnosprawność lub schorzenie
obywatel234
Stażysta
Posty: 50
Od: 13 mar 2017, 22:41


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron