Przedłużyć termin?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 sie 2016, 8:12

KLIENTKA DO MIESIĄCA LIPCA POBIERAŁA ZASIŁEK STAŁY. Z uwagi na znaczny stopień niepełnospr. mąż za opiekę nad nią pobierał zasiłek opiekuńczy. Kwota tego zasiłku jak również zasiłek pielęgnacyjny były podstawa do wyliczenia zasiłku stałego. Podopieczna w miesiącu sierpniu ponownie stanęła na komisję i otrzymała stopień umiarkowany. Składając podanie do ośrodka z prośbą o przyznanie zasiłku stałego oświadczyła, że w momencie uprawomocnienia orzeczenia z PCPR ponownie złoży dokumenty na podwyższenie stopnia, aby mąż w dalszym ciągu mógł pobierać opiekuńczy. Na komisję złoży dokumenty jeszcze w sierpniu, czyli w razie podwyższenia grupy świadczenia rodzinne wyrównają opiekuńczy od sierpnia. Moje pytanie brzmi: jak powinnam postąpić w tej sytuacji? Czy rozpatrują podanie o zasiłek stały powinnam poczekać do wyjaśnienia sprawy w PCPR i ewentualnie przedłużyć termin rozpatrzenia?
Bardzo proszę o wypowiedzi
igcia


Napisano: 11 sie 2016, 9:01

Mazurkiewicz na szkoleniach mówi że jedyny sposób żeby dostawać zasiłek stały bez żadnego miesiąca przerwy gdy kończy się stare orzeczenie a nie ma jeszcze nowego to
np gdy stare kończy się 31.07.2016 podanie o zasiłek stały złożyć w sierpniu bez orzeczenia wtedy OPS czeka na orzeczenie i przedłuża termin i gdy doniesie wynik i jest ciągłość niepełnosprawności to zasiłek jest wypłacany od sierpnia
Gabrycha.A
Stażysta
Posty: 113
Od: 24 mar 2016, 13:36

Napisano: 11 sie 2016, 9:34

Ale w moim przypadku chodzi o ustalenie dochodu, podczas wywiadu otrzymałam informacje że klientka będzie starała się podwyższyć stopień. W momencie gdy złoży wniosek do PCPR to nieważne że komisja odbędzie się we wrześniu to św. rodzinne przyznają jej z wyrównaniem od siepnia. Jeśli nie wezmę tego pod uwagę, wydam decyzję na zasiłek stały to klientka nie mając obecnie żadnego dochodu dostanie maksymalną wysokość zasiłku a co jak otrzyma orzeczenie o znacznym stopniu? wówczas okaże się że wzięła za dużo. A może w tym przypadku powinna zawiesić postępowanie? jak uważacie?
Gość

Napisano: 11 sie 2016, 14:31

Przyznajesz zasiłek stały na podstawie orzeczenia o umiarkowanym st. niepełnosprawności, do dochodu nie liczysz zasiłku opiekuńczego (i raczej zas.pielęgnacyjnego). W momencie jak dostanie znaczny st. wtedy zmienisz decyzję licząc zasiłek opiekuńczy męża i pielęgnacyjny.
Zastanawia mnie tylko to, czemu Pani się nie odwołuje od orzeczenia tylko będzie składać ponowny wniosek?
Gość13

Napisano: 12 sie 2016, 11:22

Tak poradziła jej Pani w PCPR której zdaniem tak będzie jej wygodniej i szybciej
igcia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]