Zasiłek stały

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 sie 2016, 13:50

Mam pytanie jeśli Pan miał do końca maja orzeczenie ważne i złożył podanie wraz z nowym orzeczeniem w czerwcu, to musi składać nowe podanie o przyznanie zasiłku stałego czy nie? czy jako kontynuacja? :?:
I drugie pytanie czy bierzecie duży wywiad czy nie czy aktualizacje? :?:
Czy podanie musi być za każdym razem? :?:
I z ubezpieczeń wyrejestrowujecie czy wyzerować :?: Bo w sumie nie wiadomo czy dostanie stopień i kiedy go dostanie. JAK ROBICIE PODZIELCIE SIĘ DZIĘKI. :D
Nowa.,


Napisano: 12 sie 2016, 15:09

1. Składa nowy wniosek.
2. Skłaniałbym się do aktualizacji. Co pół roku i tak robisz wywiad rekwalifikacyjny, a może także korzystać z zasiłku celowego lub/i okresowego, więc jeśli niedawno przeprowadzałaś wywiad, to po co mordować się częścią I.
3. Nie mam pojęcia.
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
Podinspektor
Posty: 1102
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 12 sie 2016, 19:12

Witam!!! Napisałaś, że klient złożył nowy wniosek wraz z orzeczeniem w czerwcu. To dlaczego zastanawiasz się nad stopniem niepełnosprawności bo nie rozumiem. Jeśli złożył wniosek wraz z orzeczeniem o co najmniej umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i masz wywiad matkę to wystarczy Ci aktualizacja. Rozumiem że wcześniejsza decyzja przyznająca zasiłek stały z tyt. niepełnosprawności była do końca maja. W takim przypadku przyjmujesz nowy wniosek na okres przyznania stopnia niepełnosprawności i tak za każdym razem. Nie ma potrzeby wyrejestrowywania czy wyzerowania z ubezpieczenia jeśli jest kontynuacja. Pozdrawiam!!!
maszanti

Napisano: 25 sie 2016, 8:51

No dobra jak złoży w czerwcu to ok a jak w lipcu to za czerwiec wyzerowujecie z ubezpieczeń czy wyrejestrowujecie i jak doniesie nowe orzeczenie to wtedy znowu rejestrujecie?
Nowa.,


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]