strata

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 wrz 2016, 9:01

jak liczyć do dochodu, jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą wykazuje stratę?
raki


Napisano: 14 wrz 2016, 9:43

drażnią mnie takie sytuacje! Na co komu działalność przynosząca straty?! Wielu pseudo przedsiębiorców tak kombinuje żeby np mieć rodzinne.... żenada. Jeśli chodzi o dochód, to przecież nie będziemy nic odejmować, bo ktoś ma stratę.
Emiliana1
Stażysta
Posty: 60
Od: 04 sie 2016, 9:06

Napisano: 14 wrz 2016, 22:26

Emiliana1 pisze:drażnią mnie takie sytuacje! Na co komu działalność przynosząca straty?! Wielu pseudo przedsiębiorców tak kombinuje żeby np mieć rodzinne.... żenada. Jeśli chodzi o dochód, to przecież nie będziemy nic odejmować, bo ktoś ma stratę.

czasami jest tak, że w danej branży nie udaje się zarobić przez jakiś czas, i jest strata bądź wynik na zero, a za miesiąc czy dwa sytuacja się zmienia.
Ktoś no ma założoną działalność z dotacji np UE, i nie może od razu zawiesić tej działalności. Ekonomia się kładnia
Gość

Napisano: 15 wrz 2016, 8:07

To gdzie był biznesplan? zgadza się niektóre rodzaje działalnosci są bardziej sezonowe, np budowlanka, ale można na ten niedochodowy okres zawiesić działalność
Emiliana1
Stażysta
Posty: 60
Od: 04 sie 2016, 9:06

Napisano: 16 wrz 2016, 22:20

Emiliana1 pisze:To gdzie był biznesplan? zgadza się niektóre rodzaje działalnosci są bardziej sezonowe, np budowlanka, ale można na ten niedochodowy okres zawiesić działalność

biznesplan to taka prognoza, nie oznacza że wszystko pójdzie po naszej myśli ;)
jeśli jest to np działalność założona np na podstawie dotacji UE czy z PUP to nie tak łatwo to zawiesić, firma musi przetrwać min rok i nie zawsze jest możliwość zawiesić taką działalność, by nie oddawać dotacji bezzwrotnej z odsetkami.
Bywa tak, że za miesiąc, dwa albo trzy firma ruszy z kopyta, a jeśli działalność jest zawieszona, to nie można działać, nic robić i tyle, to jak ma przynieść ew zysk choćby w okresie świątecznym? ;)
Kuzynka wzięła takie dotacje na knajpę, biznes padł po kilku miesiącach, nie mogła zawiesić jej, musiała rodzina składać się na ZUSy i inne obowiązkowe składki/podatki do czasu gdy minął wymagany okres do utrzymania knajpy.

Proponuję, dopytać się na jakich zasadach jest ta działalność, Czy były na nią dotacje i na jakich zasadach, ew czy można ją zawiesić. Poprosić o dokumenty, ew pomóc tej osobie w zawieszeniu tego niedochodowego biznesu jeśli jest to prawnie możliwe, ale nie kazać na siłę zawiesić i pakować kogoś w np jeszcze większe kłopoty. Przejrzeć wszelkie dokumenty dotyczące zakładania tejże działalności.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]