Niebieska Karta założona pracownikowi socjalnemu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 wrz 2016, 13:57

Mam pytanie czysto teoretyczne:czy Niebieską Kartę założoną przez policję wobec pracownika socjalnego (jako osoby podejrzanej o przemoc w rodzinie) może prowadzić pracownik socjalny z tego samego GOPSU/MOPSU? Nigdzie nie widzę uregulowań w tej sprawie, a życie niesie czasem przykre niespodzianki. Jak to wyglada :o od strony prawnej? :o :shock:
Tenia


Napisano: 26 wrz 2016, 14:41

A to taki pracownik socjalny może pracować w pomocy społecznej zastanowiłabym się na miejscu jego kierowniczki.
Iga2

Napisano: 26 wrz 2016, 15:01

Iga2 pisze:A to taki pracownik socjalny może pracować w pomocy społecznej zastanowiłabym się na miejscu jego kierowniczki.

Zauważ, że jest coś takiego jak domniemanie niewinności. W swojej karierze trafiłem już na kilka Niebieskich kart, które zostały założone aby się na kimś dograć czy coś udowodnić, bo prawnik doradził, że przyda się do rozwodu, etc. Taka sytuacja może spotkać każdego, no chyba, że jest singlem mieszkającym samotnie.
Samo rozpoczęcie procedury wskazuje tylko na to, iż zachodzi domniemanie, że w rodzinie może dochodzić do aktów przemocy.
grand

Napisano: 26 wrz 2016, 21:36

każdy jest tylko człowiekiem, i wśród pracownika może się zdarzyć oprawca który świetnie się maskuje, podobnie jak w każdym zawodzie. Ilu jest takich pracowników Policji :roll:
Gość

Napisano: 27 wrz 2016, 9:23

Przecież pracownik socjalny nie jest sam w grupie roboczej czy w zespole! a co jeśli są karty zakładane na policjanta, lekarza czy nauczyciela stosującego przemoc? co wszystkich wyłączyć? Według mnie działać normalnie i już,
mosiek

Napisano: 27 wrz 2016, 14:51

u nas są przypadki, gdzie NK jest założona przez policję a sprawcą jest policjant, i co policjant też nie może pracować? dajcie ludzie spokój........
ktosik

Napisano: 27 wrz 2016, 19:59

Kontaktowalismy się z prawnikiem Pogotowia Nk w takiej sprawie i zgodnie zaleceniami do grupy roboczej powołano pracownika socjalnego z PCPR a nie OPS.
Gniazdeczko

Napisano: 28 wrz 2016, 17:41

Odsunąć od tej sprawy
Do ktosik:
Policjant, który ma założoną NK odsuwany jest od prowadzenia " SWOJEJ" sprawy. Powołuje się innego policjanta do grupy roboczej. Podobnie z pracownikiem socjalnym.
Do Iga2 - też mnie to zastanawia
zzzz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]