zasiłek stały dla osoby niezdolnej do pracy z powodu wieku

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 paź 2016, 9:10

Klientka ubiega się o zasiłek stały. Osiągnęła już wiek emerytalny. Twierdzi, że nigdy nie pracowała i nie podlegała ubezpieczeniu ZUS. Posiadała pole ale nigdy nie opłacała składek KRUS. Z tego co mówi mąż też nie opłacał składek KRUS. Klientka ma tylko zaświadczenie, że nie podlega ubezpieczeniu z KRUS. Czy klientka powinna mi przedstawić zaświadczenia z ZUS i KRUS że nie posiada prawa do świadczeń emerytalno - rentowych, czy decyzje z ZUS i KRUS odmawiające przyznania świadczeń emerytalno - rentowych?
a-a


Napisano: 05 paź 2016, 10:13

Miała podobny przypadek. Kobieta twierdziła, ze nie dostanie emerytury bo przepracowała za młodu tylko kilka miesięcy. Poinformowałam ją, ze warunkiem otrzymania zasiłku stałego z tytułu wieku jest dostarczenie decyzji odmownej z ZUS. Jakież było nasze i klientki zdziwienie, gdy otrzymała decyzję przyznającą - co prawda emerytura niski bo tylko 440 zł jednak kobietka była przeszczęśliwa, że ma swoje środki i nie musi liczyć wyłącznie na męża. Powodzenia w rozwiązaniu sprawy :)
Lexie1983

Napisano: 05 paź 2016, 10:49

moim zdaniem powinna iść do KRUS i zgłosić się bo teoretycznie posiada prawo do świadczenia z tego tytułu gdyż ma gospodarstwo powyżej 1 ha przel.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]