Wniosek do Sądu - poparcie prośby petenta.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 paź 2016, 9:37

Witam,
potrzebuję Waszej pomocy w sporządzeniu pisma do Sądu. Otóż otrzymałem kopię wniosku petenta, który aktualnie przebywa w DPS (ma zawieszony wyrok), chce dobrowolnie odbyć karę w Zakładzie Karnym. Swoją prośbę uzasadnia tym, iż ma problemy z emocjami i zdaje sobie sprawę z tego, że jego zachowanie jest kłopotliwe dla personelu DPS. My jako OPS chcemy poprzeć jego wniosek w Sądzie. Czy ktoś z Was przygotowywał podobne pismo do Sądu? Mogę prosić o przykład? Będę bardzo wdzięczny.
socjalny89
Praktykant
Posty: 34
Od: 27 maja 2015, 9:50


Napisano: 14 paź 2016, 12:28

Wniosek klient wysłał do sądu?
Dlaczego chcecie poprzeć ten wniosek?
Jakie macie podstawy?
Zebraliście dokumentację o stanie zdrowia, sytuacjach w dps?

Myślę, że najważniejsze jest zaświadczenie lekarza ( z dps ), wszak pan przy umieszczaniu w dps miał wskazania pobytu w dps ze względu na stan zdrowia.
Można dołączyć do tego opinię prowadzących dps.
kolo32

Napisano: 14 paź 2016, 12:50

A na podstawie jakiego przepisu chcecie "poprzeć wniosek" ?
BadAss

Napisano: 14 paź 2016, 13:02

Tak, wniosek był wysłany do Sądu a do nas trafiła jego kopia przesłana przez DPS. Jesteśmy w posiadaniu aktualnej opinii lekarza psychiatry oraz opinii personelu DPS, który potwierdza problemy emocjonalne petenta. Po za tym podopieczny chce zmienić DPS bo nie potrafi dogadać się z personelem, nie chce od jakiegoś czasu uczestniczyć w zajęciach. Z tego co wiem, to warunkiem zawieszenia kary było skierowanie do DPS (przebywa w nim 2 lata) i regularne uczestnictwo w zajęciach. Właśnie nie wiemy co mamy zrobić w tej sytuacji. DPS polecił nam jako OPSowi poracie takiego wniosku, ale nie wiemy czy mamy do tego prawo i jakie przepisy za tym stoją.
socjalny89
Praktykant
Posty: 34
Od: 27 maja 2015, 9:50

Napisano: 17 paź 2016, 14:21

Uważam,ze to jest rola DPS i pracującego w nim pracownika socjalnego a nie Twojego ops
Iga2

Napisano: 19 paź 2016, 9:55

Że rola DPS to jedno i niepodważalne.
Po drugie: co to za bzdet samowolne poddanie się karze czyli osadzenie zamiast zawieszki?? Musi być bardzo zdesperowany, jestem pewna na 100% ,że to pomysł DPS dlatego nie możecie" umoczyć" i ich popierać. Człowieka należy leczyć a nie się go pozbywać,. Co to system jest???! Problemy emocjonalne.....oki ale na jakim podłożu? co się dzieje w głowie pacjenta ,że reaguje tak czy inaczej.
Dla mnie to granda
Wredna1

Napisano: 20 paź 2016, 9:24

to wygląda jakby dps chciał się pozbyć problemu, a Wy im w tym nie pomagajcie. Nawet jakby został umieszczony w innym DPS i co? jak też będą problemy to będą go chcieli przenieść? masakra Nie sądzę że pójdzie do ZK bo to może nie być dla niego miejsce przy jego stanie zdrowia.
Jagnię


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]