Ubezpieczenie zdrowotne 90dni a posiadanie gospodarstwa roln

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 paź 2016, 21:51

Mam problem czy wydać decyzję odmowną czy przyznać składki zdrowotne dla osoby posiadającej gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2ha, które wydzierżawił na umowę bez notariusza, klient jest sam i nie przekracza kryterium, ponadto nie zgłosił się do KRUS gdzie ma obowiązek i może nadal to zrobić wtedy zostanie wstecznie ubezpieczony, a od 15.10 jest w szpitalu i zwrócił się z wnioskiem o składki do Ośrodka. Kryterium nie przekroczyl, ale jest właścicielem gospodarstwa rolnego. Proszę o pomoc jaką decyzję wydać.
Ania8422


Napisano: 21 paź 2016, 7:43

Dzierżawa nie ma znaczenia.. nadal jest właścicielem gospodarstwa rolnego, a więc ma obowiązek opłacać KRUS.
~~marlena

Napisano: 21 paź 2016, 8:00

Nawet jeżeli ma zaległości w KRUS to nie ma znaczenia nadal podlega ubezpieczeniu i KRUS w każdej chwili wydaje takie zaświadczenie do celów zdrowotnych.
Zaległości maja znaczenie przy rentach.zadzwoń sobie do KRUS tam uzyskasz odpowiedz
Iga2

Napisano: 21 paź 2016, 19:38

Dzwoniłam do KRUS i powiedziano mi że ta osoba nie widnieje u nich w ewidecji w ogóle pewnie się nie zgłosiła,powiedziano mi też że osoba posiadająca gospodarstwo rolne ma obowiązek zgłosić się do KRUS i zostanie ubezpieczona wstecz więc możliwość ma ubezpieczenia się bez problemu a ośrodek przecież ubezpiecza po wyczerpaniu wszystkich możliwości. Czy jeśli decyzja OPS będzie odmowna to na podstawie tego że ma ta osoba obowiązek zgłosić się do KRUS i to podać w uzasadnieniu?
Ania8422


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]