trudna sytuacja

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 lis 2016, 20:41

Pan ma świadczoną pomoc w formie uslug opiekunczych 15 godzin tygodniowo od poniedziałku do piatku. Mieszka sam, jego stan zdrowia znacznie sie pogorszyl i nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Nie wyraza zgody na umieszczenie w DPS. Ma rodzenstwo ktore nie chce nim sie opiekować, swiadczy tylko pomoc od czasu do czasu. Pan zostaje bez opieki w weekendy...co mozemy zrobic jako Gops?
klara45


Napisano: 14 lis 2016, 21:05

Polecalnym na poczatek zdiagnozowanie klienta po zasiagnieciu opinii psychologicznej cczy ww jest w stanie samostanowic o sobie.
Foch

Napisano: 14 lis 2016, 21:18

Pan nie byl nigdy u psychologa i jedyna mozliwoscia jest wizyta w domu.
klara45

Napisano: 15 lis 2016, 10:42

klara45 pisze:Pan zostaje bez opieki w weekendy...co mozemy zrobic jako Gops?

Przyznać usługi opiekuńcze również w dni wolne od pracy.
Jeżeli stan zdrowia klienta jest tak zły, że zdaniem OPS nie może on sam funkcjonować (wymaga całodobowej opieki), a usługi opiekuńcze są niewystarczające można wystąpić do Sądu z wnioskiem o umieszczenie bez zgody w DPS/ZOL (zależy od stanu klienta). Dobrze w tym wypadku dołączyć pisemne oświadczenie strony, że nie zgadza się na umieszczenie w DPS/ZOL i jakąś dokumentacje medyczną.
grand

Napisano: 15 lis 2016, 19:05

Jest możliwość wizyty psychologa w środowisku, przy skladaniu wniosku do sadu o skierowanie do DPS również zasiegamy opinii psychologa w celu potwierdzenia i zdobycia materiału dowodowego do wniosku.
Foch

Napisano: 16 lis 2016, 10:01

Jeżeli osoba leczy się psychiatrycznie to wniosek do Sądu o przymusowe umieszczenie w DPS, ale jeśli nie ma zaburzeń psychicznych - to tylko przez Prokuraturę.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
Julia32
Referent
Posty: 324
Od: 17 mar 2016, 9:51

Napisano: 16 lis 2016, 19:58

Ludzie ogarnijcie się, straszne jest siłą umieszczać człowieka w DPS, traktujecie człowieka z góry jako psychicznego czy śmiecia, to że człowiek jest niepełnosprawny i wymaga pomocy, nie oznacza że można za niego decydować/

Wystarczy przyjść z psychologiem, czy psychiatrą do niego na zwykłą wizytę pracownika, porozmawiać z nim, wtedy ów specjalista zdecyduje czy klient jest świadomy swoich decyzji. Podobnie robi się z bezdomnymi mieszkającymi na ulicy, nikt nikogo siłą nie zmusza do schroniska.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]