córka ma dom, chce matkę do DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lis 2016, 8:26

Proszę o radę, wpłynął wniosek o umieszczenie matki w DPS (73 lata). Córka po śmierci męża w ub. roku ma duży dom, nie chce się matka opiekować. Poza tym twierdzi ,że jest sama chora i na wyczerpaniu psychicznym ( w ub. roku splajtowała jej firma , a mąż popełnił samobójstwo). Jak do tego podejść: z jednej strony rozumiem ją, z drugiej strony - to MATKA, ma warunki mieszkaniowe, matka ma ok. 1500 zł emerytury, nie jest obłożnie chora, ani leżąca. Ma zaburzenia psychiczne(wcześniej miała problemy alkoholowe), ale według mnie moze funkcjonować w srodowisku z pomocą córki. Proszę o wskazówki.....
ala12


Napisano: 16 lis 2016, 8:44

Może córka faktycznie nie jest w stanie zajmować się matką. Jeśli fe jej psychiczny nie jest dobry, to może lepiej, by matka się nie zajmowała.
DPS to nie umieralnia. Można z niego wyjść na spacer, wyjechać do rodziny itp. Znam kilka osób, co pomimo posiadania bliskiej rodziny same chciały iść do DPS i nie żałują tej decyzji. Dodam jeszcze, że moi rodzice też chcą być za jakiś czas iść do DPS, pomimo tego, iż mają swój dom, dzieci i wnuki, którzy by mogli się nimi zająć.
Jeśli kobieta nie czuję się na siłach, to chyba lepiej, by zabezpieczyła byt matki, niż porzuciła ją w szpitalu, czy zaniedbała.
OOOOOps

Napisano: 16 lis 2016, 9:26

Wszystko ok ale kto będzie ponosił koszty za DPS córeczka jeżeli tak to niech matkę umieści w prywatnym ośrodku i nie musi wniosek przechodzić przez ośrodek.
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 9:50

Córeczka,? Chyba dzieci nie mogą składać wniosku ?!
Może nie ma tam prywatnych domów, może te prywatne nie zapewniają tak dobrej opieki. Może córki nie stać na opłacenie? Zatem lepiej by zaniedbała matkę- wtedy i OPS będzie miał robotę i prokurator. Czy pomoc społeczna nie powinna zapobiegać pewnym sytuacjom, a nie tylko ratować z dramatu?
To OPS, do którego wpłynął wniosek podejmuje decyzję i z nią odpowiada. Jaki materiał dowodowy zebrał pracownik socjalny ( z opisu wynika, że niewiele zrobił, ale nie chce mi się w to wierzyć), jakie jest zdanie kierownika/dyrektora ośrodka? Nie oceniajmy kobiety, nie oceniajmy pracy pracownika socjalnego, bo nie mamy pojęcia, co jest w dokumentach! Zatem trudno tutaj wydać opinię.
Rada jest taka, rób tak, by móc spojrzeć sobie w oczy i by nie narażać zdrowia i życia innych.
OOOOOps

Napisano: 16 lis 2016, 13:22

00000ps Ty skoro tak wszystko wiesz i takie rady dajesz marnujesz się w ops wal wyżej
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 14:06

Iga 2- to chyba Ty wszystko wiesz, znasz pełną sytuację rodziny, skoro potrafisz wydać ocenę.
Jak dla mnie, to za mało danych jest podanych, by wskazać konkretne rozwiązanie.
Dziękuję, że we mnie wierzysz. To bardzo miłe z Twojej strony :)
Miłego dnia Tobie życzę.
OOOOOps

Napisano: 16 lis 2016, 20:08

Matka ma dochody z których może opłacić swój pobyt w DPS a nawet wynająć mieszkanie skoro funkcjonuje sama + ew dać opiekunkę która będzie sprawdzać czy matka sobie radzi sama, córka może dopłacać do DPS czy wynajmu, ew opiekunki o ile jest wstanie bo jeśli jej długi są kolosalne, to jest w czarnej d...e
Jeśli córka jest w takim stanie to efekt będzie taki że i córka popełni samobójstwo, oby i nie morderstwo.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]