Prace użyteczne.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 lis 2016, 14:19

Od 3 lat pobieram zas. stały. Trochę się podleczyłem i poprosiłem moją panią socjalną o prace użyteczne. Otrzymałem odpowiedź, że ludzie z umiarkowanym nie mogą podejmować takich prac. Czy to jest prawda? Bo mam młodego pracownika i nieraz się myliła.
Klient ze stałym


Napisano: 21 lis 2016, 14:33

Prace społecznie użyteczne podejmują osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej
Annanml

Napisano: 21 lis 2016, 21:38

ponadto orzeczenie o umiarkowanym st. niepełnosprawności traktowane jest na równi z całkowitą niezdolnością do pracy.
Jeśli się czujesz na tyle że możesz pracować, choć na część etatu, to idź do pracy i na ten czas zrezygnuj z zasiłku stałego lub pomniejszyć go o ew niewielkie wynagrodzenie.
Gość

Napisano: 21 lis 2016, 22:28

Prawidłowa odpowiedź jest taka, że nie możesz zostać skierowany do prac społecznie użytecznych z powodu braku statusu osoby bezrobotnej. Wychodzi na to samo, ale podaje Ci uzasadnienie na podstawie przepisów (ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy). Do prac społecznie użytecznych skierowanie musi wydać PUP, a Ty nie jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna. Jeśli nawet Cię zarejestrują w PUP to jako osobę poszukującą pracy, a nie jako bezrobotnego.
betta
Praktykant
Posty: 42
Od: 04 lis 2009, 22:24
jestem nomadem:), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]