utrata czy ciągłość

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 gru 2016, 22:52

Klientka miała do października zasiłek rodzinny na córkę.Spóźniła się z wnioskiem na nowy okres i złożyła nowy wniosek pod koniec listopada ( wyrównanie zasiłku rodzinnego za listopad dostanie w grudniu). Wniosek o pomoc złożyła w grudniu. Pytanie: liczyć dochód rodziny za miesiąc listopad uwzględniając zasiłek rodzinny,który zostanie wyrównany w grudniu? jako dochód ciągły czy utracony? :oops:
NOWA I ZIELONA


Napisano: 08 gru 2016, 22:13

Wniosek o pomoc złożony w miesiącu grudniu. Dochód do pomocy liczymy z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku a więc dochód z m-ca XI. Klientka w miesiącu listopadzie nie pobrała zasiłku rodzinnego więc go nie liczymy( utrata) Zasiłek rodzinny pobrany w m-cu grudniu liczymy tylko za jeden miesiąc, nie doliczamy wyrównania za listopad.
zzzz

Napisano: 13 gru 2016, 10:11

witam.
a co z art 8 ust 12 który mówi żeby wyrównanie za dany okres uwzględnić w dochodzie klienta. W takim razie powinna mieć w XII wliczony XI bo nie dochodzi do żądania zwrotu a jedynie do bieżących wyliczeń
olka792008

Napisano: 13 gru 2016, 12:18

12. W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód. :!: :!:
Np wyrównanie pielęgnacyjnego, uwzględnia się ale nie dolicza!
wredna1

Napisano: 13 gru 2016, 12:38

To po co uwzględniać? Przepis o uwzględnianiu po coś chyba stworzono?
Nie można żądać zwrotu za wcześniejsze miesiące ale w grudniu nie dojdzie do żądania zwrotu a jedynie naliczenia z uwzględnieniem dochodu za listopad.
Xman


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]