czy mogę udzielić informacji

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 19 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 gru 2016, 10:46

o rodzinie pani psycholog i dyrektorce caritasu, szkoły do której uczęszcza nasz podopieczny Podobny chcą sie spotkać z nami tj kierownikiem pracownikiem socjalnym i asystentem rodziny aby uzyskać informacje takie jak czy jest udzielana pomoc z naszego ops, w jakiej kwocie, jak często są odwiedziny pracownika socjalnego z jakiej innej pomocy ops ta rodzina korzysta
Gość


Napisano: 08 gru 2016, 11:02

Poproś o podstawę prawną na podstawie której chcą uzyskać takie informacje.
Jeśli taką mają - to ok, jeśli nie to do widzenia.
Xman

Napisano: 08 gru 2016, 11:28

jeszcze chcą abysmy do nich przyjechały trochę mi się to nie podoba
Gość

Napisano: 08 gru 2016, 11:38

I tu widać dobrą współpracę pracownika socjalnego z instytucjami do której uczęszcza uczeń /podopieczny/Twojego ośrodka a potem się dziwicie,ze jest zero porozumienia współpracy dot.ucznia i nie daj Boże niech się coś wydarzy.
Skoro jest to twój podopieczny to powinnaś jak najbardziej współpracować a nie wypisywać na forum,że chcą informacji,że chcą się z wami spotkać chyba inicjatywa spotkania powinna wyjść od ciebie jak się uczeń sprawuje jakie ma problemy itd.
Iga2

Napisano: 08 gru 2016, 12:12

To nie działa w ten sposób Iga.
My mamy prawo pozyskiwać praktycznie wszystkie informacje - a inni od nas już niekoniecznie. Chyba że mają podstawę prawną do tego, którą powinni przedstawić.
Oczywiście łatwo przychodzą pewnie każdemu z nas skojarzenia, że to dla dobra klienta, jak się uczeń sprawuje itp.
A co jeśli to nie będzie dla dobra klienta tylko np. ktoś chce im zrobić na złość???
Niedługo kara za ujawnienie danych będzie wynosić do 20mln euro - życzę powodzenia w tego typu działaniach "dla czyjegoś dobra"
Xman

Napisano: 08 gru 2016, 12:14

Nie ma podstawy prawnej - nie udzielamy. Tak to widzę. Osobiście dodam, że nie używam w swojej pracy słowa "podopieczny", bo na swój sposób ubezwłasnowolnia to klienta i czyni przedmiotem, nie podmiotem, poczynań rozmaitych instytucji.
Pozdrawiam
darek05

Napisano: 08 gru 2016, 12:32

Spotkanie jak najbardziej. Można się wtedy wymienić spostrzeżeniami na temat rodziny oraz jej problemów, ewentualnie ustalić wspólny plan działania (taki quasi zespół interdyscyplinarny). Co do szczegółowej informacji dotyczącej świadczeń, ich kwot, etc. to tutaj byłbym sceptycznie nastawiony do udzielania jakichkolwiek informacji bez podania konkretnej podstawy prawnej.
grand

Napisano: 08 gru 2016, 13:00

Za mało informacji. Zakładamy, że rodzina jest "problemowa", a niekoniecznie tak musi być.
Ja bym zalecał generalnie ostrożność w takich sytuacjach, gdy pewne poczynania nie są umocowane w prawie (zespół interdyscyplinarny jest).
darek05

Napisano: 08 gru 2016, 13:15

Ja nie pisałam o przekazaniu informacji z jakich świadczeń uczeń korzysta bo to jest temat tabu.
A skoro to jest uczeń znany ośrodkowi pomocy to jak najbardziej można się spotkać i omówić problemy jakie ma ten uczeń bo przecież o dobro tego dziecka chodzi.
Bo nie sądzę,że dyrektor czy pedagog chce się z ""Gościem""spotkać na kawę.
Iga2

Napisano: 08 gru 2016, 13:36

"Gość" dość jasno określił czego oczekują :"czy jest udzielana pomoc z naszego ops, w jakiej kwocie, jak często są odwiedziny pracownika socjalnego z jakiej innej pomocy ops ta rodzina korzysta". Nic tu nie ma o problemach ucznia.
Pozdrawiam
darek05

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 19 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]