dylemat

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 gru 2016, 14:23

Mam taki przypadek. Na pietrze mieszka facet z żoną, oboje pracują, są wg. mnie w dobrej sytuacji materialnej. Na parterze tego samego domu mieszka ubezwłasnowolniona matka której syn jest opiekunem. Syn złożył wniosek o zasiłek stały. Wiem , że wywiad będę przeprowadzać ze synem, powinnam również zrobić wywiad alimentacyjny na rzecz matki skoro prowadzi odrębne gospodarstwo domowe (tak utrzymuje). Czy jeżeli syn oświadczy, że jego pomoc to opłacone rachunki za cały dom, zakup żywności itd., to nie będę mogła tego wliczyć do dochodu matki, bo to forma rzeczowa w końcu? Czy tak będzie właściwie? Mam mieszane uczucia, ale przypuszczam że tak będzie kiedy pójdę na wywiad, chłopak jest dobrze poinstruowany :? a ja muszę się przygotować do rozmowy, być gotową na każdą ewentualność, żeby było zgodnie z prawem i kontrolujący nie zarzucili mi kiedyś że czegoś nie zrobiłam.
klementyna
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 72
Od: 02 mar 2016, 9:14


Napisano: 17 gru 2016, 18:02

My liczymy jako dochód część rachunków przypadających na osobę które opłaca ktoś z rodziny.Ale z tym bywa rożnie w rożnych ośrodkach. żywność oczywiście ,że nie.
Przeczytaj bardzo uważnie, ten wyrok zalicza opłaty jako dochód.
http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/i-os ... d42ca.html

Moje pytanie: co ma facet z góry do rodziny??? z czego się syn utrzymuje( podważenie osobnego gospodarstwa - tez jest wzmianka w wyroku)

Dlaczego dajecie klientom możliwość bycia" poinstruowanym" a sami nie robicie starań aby wiedze poszerzyć.
Wredniocha
Referent
Posty: 457
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 17 gru 2016, 19:58

dodatek mieszkaniowy też nie jest wypłacany do ręki, i można potraktować jako pomoc rzeczową, zwłaszcza jeśli pokrywa cały czynsz a nawet jest wyższy od czynszu - mamy takie przypadki, i jest liczony jako dochód, to opłacanie rachunków przez innych powinno być potraktowane dokładnie tak samo,
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]