Egzekucja nienależnie pobranych świadczeń rozłozonych na rat

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 sty 2017, 12:47

Osoba, która pobrała nienależnie świadczenia z pomocy społecznej została zobowiązana do ich zwrotu w ratach. Kwota należności do zwrotu jest spora, także i rat wyszło dużo. Raty są niewielkie tak żeby była możliwość ich spłat.
Osoba w wyznaczonym terminie nie wpłaciła I raty. Po upomnieniu też nie ma żadnego odzewu. Minął termin podany w upomnieniu, minął też termin zapłaty kolejnej raty.
Jak egzekwować nienależnie pobrane świadczenie rozłożone na raty?
Czy wystawić tytuł wykonawczy w związku z brakiem zapłaty I raty, a na druga ratę wysłać upomnienie i jeżeli nie będzie wpłaty kolejny tytuł wykonawczy i tak co miesiąc? Czy mogę zrobić to w jakiś inny - szybszy i mniej kosztowny sposób? Np. skoro raty nie są regulowane wystawić upomnienie na całą kwotę nienależnie pobranego świadczenia, a następnie tytuł wykonawczy na całą kwotę?
Rat jest ok. 20 a skoro osoba nie wykazuje woli ich spłaty to trochę nie widzę sensu przez prawie 2 lata co miesiąc powtarzać tę samą czynność.
Ma ktoś doświadczenie w podobnej sytuacji?? Proszę o radę.

I jeszcze jedno pytanie? Od nienależnie pobranych świadczeń z pomocy społecznej nie naliczam odsetek w związku z nieterminową wpłatą?
123 Gość


Napisano: 24 sty 2017, 9:52

??? :(
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]