Do PFZPSiPS - Wysokość dodatku za pracę w terenie w innych k

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 lut 2017, 22:05

Czy macie informację jaka jest wysokość dodatku za pracę w terenie w innych krajach UE?
Czy istnieję realne szanse na podniesienie dodatku dla socjalnych w Polsce?

pozdrawiam!
SpecjalistaPS


Napisano: 22 lut 2017, 23:31

nie licz na odpowiedź :lol:
Gość

Napisano: 23 lut 2017, 11:19

Myślisz, że w innych krajach jest coś takiego, jak dodatek za pracę w terenie? Takie prawne łatki, przyszywki i protezy to raczej dla Polski są charakterystyczne. Myślę, że w innych krajach mają po prostu wyższe wynagrodzenia.
jerzozwierz
Referent
Posty: 301
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 24 lut 2017, 12:15

Witamy,

Odpowiadając na pierwszą część pytania - to większości państw nam znanych nie funkcjonuje odpowiednik naszego "dodatku terenowego". Oczywiście inny jest też poziom wynagrodzeń pracowników socjalnych np. w Wielkiej Brytanii wynagrodzenie roczne pracowników socjalnych (początkujących) to ok 24000£, a doświadczonych nawet do 40000£. Poziom wynagrodzeń podobnie jak w Polsce uzależniony jest od miejsca wykonywania pracy (regionu).

W kwestii wzrostu wysokości dodatku w Polsce - to ostatnie stanowisko MRPIPS w odpowiedzi na wysunięty przez nas postulat zostało zajęte w listopadzie 2016 r. Wynika z niego, że Resort nie planuje wzrostu dodatku tłumacząc powyższe ewentualnym obciążeniem budżetów samorządów. Jednocześnie Ministerstwo odsyła pracowników by w kwestii własnych uposażeń rozmawiało z tymi właśnie samorządami. Trudno nam się zgodzić z taką sprzecznością oraz argumentacją, bowiem dotychczas w praktyce całość dodatku była dotowana przez budżet centralny, a więc samorządy na końcu nie ponosiły kosztów związanych z finansowaniem dodatków. Ponad 25 lat pomocy społecznej to dla nas najwyższy czas by systemowo (a nie tylko lokalnie) rozwiązać problem wynagrodzeń naszej grupy zawodowej. Podejmujemy zatem w porozumieniu z innymi organizacjami związkowymi kolejne działania, o których wkrótce poinformujemy na naszej stronie internetowej.
Więcej w powyższej sprawie można przeczytać na stronie http://federacja-socjalnych.pl/aktualno ... -samorzadu
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... renie.html

Pozdrawiamy
Ogólnopolska, niezależna i samorządowa organizacja związkowa pracowników socjalnych i pomocy społecznej
www.federacja-socjalnych.pl
https://web.facebook.com/federacja.socjalnych
federacja.socjalnych
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 42
Od: 13 maja 2015, 18:04

Napisano: 24 lut 2017, 22:31

Dziękuję za odpowiedź. Cieszy mnie, że podejmowane są dalsze działania.

Ostatnio trudno znaleźć pracowników socjalnych do pracy. W wielu miastach konkursy trzeba powtarzać bo brak chętnych lub osoby nie odpowiadają wymogą ustawowym. Prawdopodobnie jest to spowodowane niskimi wynagrodzeniami pracowników socjalnych o czym mówi się coraz częściej. To również profesja w której brak jasnej ścieżki rozwoju zawodowego, brak perspektyw na awans. To wszystko jest ważne szczególnie dla młodych ludzi dla których zawód jest mało atrakcyjny i mało opłacalny.

pozdrawiam!
SpecjalistaPS

Napisano: 24 lut 2017, 23:51

Żebyście się czasem nie dowiedzieli, że systemowo, a nie lokalnie, zostanie rozwiązany cały system pomocy społecznej. Przecież ubóstwo zostało właśnie rozwiązane dzięki 500+. To do czego pomoc? Ubóstwa nie ma. Bezrobocie znika (za chwilę "znikną" PUP-y). Przemoc w rodzinie nie istnieje. Komu mamy pomagać, hę?
wymoga ustawowa

Napisano: 25 lut 2017, 12:04

Ty "wymoga ustawowa" to może najpierw zerknij do ustawy i zobaczysz, że pomoc społeczna nie tylko zasiłkami, ubóstwem w rodzinach i bezrobociem stoi. Ja tam nie narzekam na ilość pracy, więc nie siej propagandy i "wiejskiej" filozofii. Albo w pomocy nie pracujesz albo się na niej nie znasz. w każdym razie dobrze, że jakaś presja w kierunku dodatku jest wywoływana - niech się przynajmniej głupio tłumaczą rządzący.
sraczka

Napisano: 25 lut 2017, 18:42

Gratuluję samorządom, w których pracownicy socjalni zajmują się pracą socjalną. U nas jest tak, że kiedy trzeba byłoby ruszyć tyłek to słychać, że za klienta to oni nie będą nic robić. Wydaje się, że są przekonani iż ktoś będzie im płacił za samą obecność w pracy. Oczywiście gdy rozmawiać z nimi to oni są za tym żeby pracownik socjalny zajmował się głównie pracą socjalną. Tylko ja się pytam jaką q..wa pracą socjalną? Chyba nie taką, jak do tej pory? Zachowują się, jak klasyczni klienci pomocy społecznej, co przejawia się w postawie "jak zapłacą to będziemy lepiej pracować", bo oczywiście zawsze zarabiają za mało. Na szkolenia jeżdżą głównie po to by dowiedzieć się ile gdzie zarabiają pracownicy socjalni i czego nie muszą robić.
Gość

Napisano: 25 lut 2017, 18:46

Należy zrobić wszystko żeby pomoc społeczna była finansowana dokładnie w taki sam sposób, jak oświata i stawki uposażenia tak jak dla nauczycieli. Szkoły są samorządowe ale kasa idzie z budżetu państwa. Wszystko w temacie.
Gość

Napisano: 26 lut 2017, 16:36

do "sraczka"
No to zapamiętaj moje słowa... za dwa lata pogadamy
wymoga ustawowa

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]