zasiłek stały, dodatek mieszkaniowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 06 mar 2017, 11:51

Dwie osoby mieszkają w tym samym mieszkaniu (te same liczniki), jedna prowadzi osobne gospodarstwo i pobiera zasiłek stały. Druga osoba jest właścicielem, nie ma świadczeń z pomocy społecznej, chciała złożyć wniosek o dodatek mieszkaniowy, ale powiedzieli jej że musi wskazać drugiego lokatora (osobę z zasiłkiem stałym) jako członka gospodarstwa domowego i jego dochód, bo inaczej dodatku nie dostanie. W dziale dodatków mieszkaniowych poinformowano, że gospodarstwo domowe dla dodatku mieszkaniowego i dla zasiłku stałego jest inaczej rozumiane. Czy to prawda? Bo wynikałoby z tego że dla zasiłku stałego jest zgłoszone jako dwa różne gospodarstwa, a a dla dodatku mieszkaniowego jako jedno... Co o tym sądzicie?
Oleńka90


Napisano: 07 mar 2017, 17:41

???
Oleńka90

Napisano: 08 mar 2017, 3:21

w urzędach gminy, w działach dodatków, nie ma czegoś takiego jak gospodarstwo domowe, liczą się osoby które tam faktycznie zamieszkują z meldunkiem czy bez nawet konkubinat, czy lokator któremu się wynajmuje pokój, oraz wszystkie osoby zameldowane nawet jeśli nie mieszkają
Jeśli masz wątpliwości, wystosuj pismo
leń

Napisano: 08 mar 2017, 8:51

jak leń
osoby moga prowadzić osobne dla pomocy a do dodatków nie gdyż osoby zamieszkujące są solidarnie odpowiadają za opłaty. Jak dochodzi do egzekucji w sprawie zadłużeń wszyscy zamieszkali odpowiadają.
Wredniocha
Referent
Posty: 457
Od: 17 gru 2016, 14:13


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron