Świadczenie pielęgnacyjne a składki zdrowotne!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 cze 2017, 11:04

Mam problem pan ubiega się o świadczenie pielęgnacyjne. jest rolnikiem. napisał że rezygnuje z prowadzenia gospodarstwa rolnego. krus wyłączył go z ubezpieczenia bo ma już 25 lat składkowych. Pytanie: Gdzie opłacać za niego składki zdrowotne? I czy można tylko opłacać do zus zdrowotne bez społ.
Nadmienię, że klient chce aby przy nim ubezpieczenie zdrowotne miały tez dzieci a żona pobiera rentę zdrowotna w krus ale między małżonkami jest konflikt i ona nie chce go ubezpieczyć przy sobie.
inspektor123
Stażysta
Posty: 99
Od: 11 kwie 2017, 12:15


Napisano: 27 cze 2017, 14:57

Małżonkom nie płacisz składek zdrowotnych. Status członka rodziny zwalnia organ właściwy z obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego.
Konflikty małżeńskie to nie twój problem... wyślij ich do poradni małżeńskiej/rodzinnej, do psychologa, pracownika socjalnego...
Jak sie gość rozwiedzie lub będzie miał separację orzeczoną prawomocnym wyrokiem sądu to zgłosisz GO do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS .
Dopóki trwa małżeństwo to małżonkowie względem siebie mają nie tylko prawa ale też obowiązki. Jak postraszysz żonę ,że jeżeli mąż nie będzie ubezpieczony a szpital czy przychodnia wystawi jej rachunek do zapłacenia za leczenie czy poradę to szybciutko go ubezpieczy.
~o~
Podinspektor
Posty: 1028
Od: 08 mar 2017, 13:24


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]