odpowiedź na pismo GKRPA o osobie kierowanej na leczenie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 sie 2017, 15:20

co Państwo odpowiadacie GKRPA w sytuacji kiedy zwraca się do OPS o udzielenie informacji o okolicznościach nadużywania alkoholu przez osobę, wobec której złożono wniosek o zastosowanie leczenia odwykowego? Osoba ta jak i jej rodzina i sytuacja nie jest znana ośrodkowi ponieważ rodzina nie korzysta z pomocy, nie było tam podejmowanych interwencji. Czy odpisujecie, że opsowi nie są znane okoliczności, rodzina nie figuruje w ewidencji świadczeniobiorców, nie ma tam nk, itp., czy może pracownik socjalny jedzie na wywiad w środowisko by ustalić te okoliczności? Jak jest poprawnie?
JUKLA
Praktykant
Posty: 14
Od: 30 mar 2017, 14:13


Napisano: 07 sie 2017, 11:08

Dokładnie tak piszecie, że osoba,jej rodzina i sytuacja nie jest Wam znana. Pracownik socjalny niech jedzie w teren i dla siebie sporządzi wywiad środowiskowy a dla nich opinie z dopisaniem, iż jest to z jednorazowego wejścia w środowisko :)
mikannn
Stażysta
Posty: 124
Od: 17 mar 2017, 15:01

Napisano: 07 sie 2017, 14:49

JUKLA pisze:co Państwo odpowiadacie GKRPA w sytuacji kiedy zwraca się do OPS o udzielenie informacji o okolicznościach nadużywania alkoholu przez osobę, wobec której złożono wniosek o zastosowanie leczenia odwykowego?

1.okoliczności nadużywania alkoholu? można mówić o przyczynach i uwarunkowaniach nadużywania alkoholu,(ogólnie) ale te GKRPA powinny być znane, bo zostały już dawno opisane, sklasyfikowane. Pracownik socjalny może co najwyżej napisać w jaki sposób rodzina funkcjonuje wew i na zew w sytuacji kiedy występuje problem alkoholowy, w jaki sposób zachowanie pijacego wpływa na rodzinę ( syt.fin., relacje, wypeł. funkcji op- wych,itd) i funkcjonowanie w środowisku.
2. Pismo w takim wypadku (okoliczności) należałoby odrzucić za błędy formalne.
3. Pracownik socjalny nie może napisać opinii- tę sporządzają biegli/inni specjaliści, pr.sojalny może napisać informację na podstawie jednorazowej wizyty w środowisku. Proszę uważać na sformułowania typu Opinia- to zbyt ryzykowne stwierdzenia. Pracownik socjalny nie może powołać się na odmowę (dobrze sprządzonego pisma GKRPA), uzasadniając decyzję tym, iż rodzina nie figuruje w ewid. świadczeniobiorców. Wprost przeciwnie wraz z pojawieniem się sygnału o alkoholu, rodzina zostaje objęta interwencją,monitoringiem itd, rozpoczyna się proces pracy z rodziną.
My life as a writer consists of one eighth of talent and seven eighth of discipline.
Strength does not come from physical capacity. It comes from indomitable will.

John Irving & Mahatma Gandhi
Nastka
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 41
Od: 20 lip 2017, 21:14


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]