O podstawie prawnej w kontrakcie socjalnym

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 sie 2017, 15:11

Ponieważ wciąż pojawiają się zgłoszenia dotyczące aktualizacji podstawy prawnej w KONTRAKCIE SOCJALNYM z: DZ. U z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm, na: Dz. U. z 2016 r., poz. 930 z późn. zm.
uprzejmie przypominamy, że nie możemy zmienić wzoru kontraktu socjalnego, ponieważ nie został on zaktualizowany i w dostępnym wzorze kontraktu socjalnego zarówno w Lex (https://sip.lex.pl/), jak i w Internetowym Systemie Aktów Prawnych przy Sejmie (http://isap.sejm.gov.pl/) i Rządowym Centrum Legislacji (http://www.rcl.gov.pl/) w tym wzorze nadal jest wpisane: "Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.".

Kiedy po serii analogicznych zgłoszeń od naszych Użytkowników zwróciliśmy się w tej sprawie do Ministerstwa, otrzymaliśmy odpowiedź, że taka zmiana w systemie nie jest potrzebna, ponieważ wzór kontraktu socjalnego w załączniku do rozporządzenia go wprowadzającego nie uległ zmianie, nie uległ zmianie również konkretny przepis aktu prawnego, czyli ustawy o pomocy społecznej, w którym jest mowa o szablonie kontraktu, a samo ukazywanie się Obwieszczeń Marszałka Sejmu ws. ogłoszenia jednolitego tekstu przedmiotowej ustawy nie wpływa na istotę sprawy.

pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5296
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]