13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

zasiłek celowy, pobyt w ośrodku leczenia uzależnień

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 sty 2018, 13:47

rodzice pana X mogą dokonać zwrotu wydatków poniesionych na świadczenia z pomocy społecznej udzielonych ich synowi? W jaki sposób (na podstawie zawartej umowy)?

Pan X przebywa w ośrodku leczenia uzależnień. Ma w ośrodku zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie. Zwraca się co miesiąc z prośbą o pomoc na zaspokojenie własnych potrzeb (zakup środków czystości, odzieży, pokrycie kosztów dwudniowych przepustek).
W oparciu o art.103 ustawy o pomocy społecznej z rodzicami ww. został przeprowadzony wywiad środowiskowy. Matka pana X chce mu pomagać. Uważa jednak, że syn jej nie powinien otrzymywać od rodziny bezpośrednio środków pieniężnych, bowiem nie służy to jego usamodzielnieniu i zerwaniu z nałogiem. Nie wyraża zatem zgody na przesyłanie synowi do ośrodka pieniędzy. Zgadza się na pokrycie lub zwrot środków, jakie poniesie ośrodek w ramach udzielanej jej synowi pomocy.
aleksandra.jarosik
Praktykant
Posty: 8
Od: 03 sty 2018, 11:11


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]