komu wysyłamy decyzję przyzn. prawo do sw.opieki zdr.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 sty 2018, 11:04

Szpital wysyła do nas wniosek o przeprowadzenie wywiadu i wydanie decyzji przyznającej prawo do świadczeń opieki zdrowotnej. Decyzję wysyłam do klienta, jedna pozostaje w teczce, ksero (zgodnie z przepisami) wysyłam do NFZ. Czy do szpitala tez wysyłacie ? (decyzję, kopię, fax ?????). Jak jest u Was ???
DSZ
Stażysta
Posty: 107
Od: 08 mar 2017, 14:21


Napisano: 16 sty 2018, 11:26

Do Szpitala równiez się wysyła, gdyż to on jest wnioskodawcą
Marzeneria
Stażysta
Posty: 58
Od: 28 wrz 2016, 7:53

Napisano: 16 sty 2018, 12:03

A czy ochrona danych osobowych ma tu zastosowanie ? Nie łamiemy przepisów ????
DSZ
Stażysta
Posty: 107
Od: 08 mar 2017, 14:21

Napisano: 16 sty 2018, 12:14

art. 54 ust. 6 ustawy zdrowotnej " W przypadku wydania decyzji, o której mowa w ust. 1, z urzędu lub na wniosek właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu wójt (burmistrz, prezydent) gminy właściwej zw względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy jest obowiązany dostarczyć niezwłocznie kopie tej decyzji właściwemu oddziałowi wojewódzkiemu Fundusz"
Mamy obowiązek wysłać kopię do NFZ, nic przepisy nie mówią o decyzji dla szpital ....... Może ktoś jeszcze się wypowie ?
DSZ
Stażysta
Posty: 107
Od: 08 mar 2017, 14:21

Napisano: 16 sty 2018, 12:39

szpital jest stroną postępowania. należny wysłać decyzję do szpitala.
momo
Praktykant
Posty: 28
Od: 16 sty 2018, 12:37

Napisano: 16 sty 2018, 14:20

my też wysyłamy do szpitala
tito
Praktykant
Posty: 7
Od: 28 wrz 2017, 8:22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]