"prośba o interwencję"

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 kwie 2018, 8:55

Witam forumowiczów.
Wpłynął do opsu (i trafił na moje biurko) wniosek z prośbą o interwencję, mianowicie chodzi o utrudnianie kontaktów z córką (byłą partnerka utrudnia kontakty z ojcem dziecka chociaż w wyroku sądu on ma ustalone dni wizyt). No i właśnie on prosi o interwencję nasz ops.
Co możemy zrobić?
Józef Czaja
Praktykant
Od: 03 kwie 2018, 8:51

Napisano: 03 kwie 2018, 9:44

Myslę, że pracownik socjalny mógłby spróbować być mediatorem między byłymi małżonkami. Zwłaszcza, że ograniczanie kontaktu ojca z dzieckiem- to pewna forma przemocy emocjonalnej także wobec dziecka. trzeba rozejrzeć się w rodzinie dlaczego matka tak się zachowuje- może uda się wypracować jakieś wspólne rozwiązanie.
mamala
Stażysta
Od: 24 lut 2017, 9:47

Napisano: 03 kwie 2018, 10:10

no niby tak...ale pracownik socjalny nie jest mediatorem i myślę, że nie powinien podejmować się mediacji skoro nie jest do tego przeszkolony...czy można odpowiedzieć na owo pismo "brak podstaw do interwencji"? To sprawa sądu rodzinnego raczej
Józef Czaja
Praktykant

Napisano: 03 kwie 2018, 10:46

Ja bym pojechała do matki zorientowała się w sytuacji i ewentualnie zaproponowała mediacje ( SĄD Rejonowy powinien mieć listę mediatorów) U nas PCPR też ma mediatora który przeprowadza mediacje za darmo) Oczywiście pouczyłabym też o konsekwencjach nie przestrzegania wyroku Sądu oraz o możliwości złożenia pozwu o zmianę wyroku dot. widzeń. Na koniec zrobiłabym adnotację urzędową i miałabym sprawę czystą.Pozdrawiam
Dankaf
Praktykant
Od: 08 lis 2017, 15:35

Napisano: 03 kwie 2018, 10:49

Wydaje mi się, że to jest rozsądne rozwiązanie. Po zbadaniu sytuacji taką ojcu można dać odpowiedź na piśmie.
Dziękuję:)
Józef Czaja
Praktykant

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]