13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

czy mam obowiązek udzielić informacji komornikowi

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 kwie 2018, 13:25

komornik przysłał mi pismo aby podać na jaki nr rachunku wpływa klientowi zasiłek stały bądź inne zasiłki z pomocy społecznej
Magdaw
Stażysta
Posty: 66
Od: 15 gru 2014, 13:42


Napisano: 08 kwie 2018, 17:43

A po co mu to potrzebne? Przecież nic nie może zająć.Zapytałabym w jakim celu więc o to pyta, bo nr konta jest tajemnicą.
Mirabelka
Stażysta
Posty: 123
Od: 19 cze 2017, 16:34

Napisano: 08 kwie 2018, 21:07

dokładnie na pewno chce mu zająć świadczenia z pomocy społecznej bo w jakim innnym celu i własnie mam dylemat co mu odpowiedzieć
Magdaw
Stażysta
Posty: 66
Od: 15 gru 2014, 13:42

Napisano: 09 kwie 2018, 7:04

z konta może zająć wszystko bo nie docieka źródła wpływu
Wredniocha
Referent
Posty: 455
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 09 kwie 2018, 10:48

ja bym mu odpisała, że w związku z tym, że świadczenia z pomocy społecznej nie podlegają egzekucji komorniczej (tu artykuł) Ośrodek nie może podać numeru konta bankowego na który wpływają powyższe świadczenia. I zobaczysz czy coś odpisze czy nie, my raz tak miałyśmy i drugi raz do nas nie pisał
Agniecha2
Referent
Posty: 448
Od: 22 mar 2016, 16:54

Napisano: 09 kwie 2018, 11:29

Magdaw - poczytaj sobie: https://www.poradyodo.pl/administracja- ... -8049.html

Agniecha2 - komornik jest organem egzekucji sądowej, a organ egzekucyjny może zasięgać od organów administracji publicznej, organów wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej, organów podatkowych, organów rentowych, banków, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, przedsiębiorstw maklerskich, organów spółdzielni mieszkaniowych, zarządów wspólnot mieszkaniowych oraz innych podmiotów zarządzających mieszkaniami i lokalami użytkowymi, jak również innych instytucji i osób nieuczestniczących w postępowaniu informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji (art. 761 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego)
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 144
Od: 01 lut 2018, 11:37

Napisano: 10 kwie 2018, 17:04

do Wredniochy - nasza szefowa nam tłumaczyła, że nie musi dociekać, ale musi oddać, gdy klient zwróci się do niego, by oddał to, czego nie wolno mu było zająć. Ostatnio mieliśmy taki przypadek, nawet pisaliśmy pismo klientowi do komornika i ów oddał.
Mirabelka
Stażysta
Posty: 123
Od: 19 cze 2017, 16:34


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]