Potrącenie zasiłku stałego na opłatę za pobyt w schronisku

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 kwie 2018, 14:02

Witam. Mamy taki temat: płacimy za pobyt bezdomnego na drugim końcu Polski umieszczonego w schronisku dla bezdomnych, gdyż miał ost. miejsce zameldowania na terenie naszej gminy. Ten pan dostał zasiłek stały i pielęgnacyjny. Teraz pracownicy tego schroniska pytają czy potrącać i ile (jaki procent) z zasiłku stałego tego pana, bo kasa do nich wpłynęła. Jak to wygląda zgodnie z przepisami?
Pitero
Stażysta
Posty: 78
Od: 16 gru 2014, 9:40


Napisano: 11 kwie 2018, 14:58

w niektórych schroniskach to ich wewnętrzny statut określa, ze np. osoba jest zobowiazania do ponoszenia kosztów w wysokości np. 70% swoich dochodów. Najlepiej jakby sam klient zawnioskował .......
DSZ
Praktykant
Posty: 43
Od: 08 mar 2017, 14:21

Napisano: 11 kwie 2018, 20:15

Zgodnie z przepisami wygląda to tak, że powinniście mieć uchwałę rady gminy (miasta) o zasadach odpłatności za pobyt w tego typu placówkach z tabelką procentowej odpłatności. Jeżeli pan ma tylko zasiłek stały i pielęgnacyjny, to spełnia kryterium dochodowe, a więc zgodnie z art.97.1. ustawy o pomocy społecznej: "Opłatę za pobyt w ośrodkach wsparcia (schronisko jest ośrodkiem wsparcia) i mieszkaniach chronionych ustala podmiot kierujący w uzgodnieniu z osobą kierowaną, uwzględniając przyznany zakres usług. Osoby nie ponoszą opłat, jeżeli dochód osoby samotnie gospodarującej lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty kryterium dochodowego.
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 83
Od: 01 lut 2018, 11:37


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]